روشن کردن نواحی تیره بدن ؛ زانو, آرنج , زیربغل

  • بازدید:1083
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
روشن کردن نواحی تیره زانو ، آرنج و زیربغل

در بسیاری از افراد نواحی از بدن اعم از زانو, آرنج و زیربغل تیره تر از سایر قسمت هاست که دلیل تیرگی این نواحی پوست مرده وضخیم, خشکی پوست و تابیدن نور زیاد آفتاب است.

در این مطلب از سایت myherbal.ir چند راهکار طبیعی با استفاده از گیاهان دارویی , میوه ها و … برای روشن کردن نواحی تیره بدن به شما معرفی خواهیم کرد با ما همراه باشید و ما را از نظرات خود آگاه سازید.

راهکارهای طبیعی روشن کردن پوست تیره

مصرف میوه ها , گیاهان دارویی و مواد غذایی تاثیر بسزایی در سلامت و زیبایی ما خواهند داشت کافیست با میزان و طریقه مصرف این نعمت های خدادای آشنا باشیم تا جسم و روحی سالم و زیبا داشته باشیم. در این قسمت با مای هربال همراه باشید و راهکارهای طبیعی روشن کردن پوست تیره برخی از نواحی بدن اعم از آرنج , زانو , زیربغل را بدانید.

۱ – یکی از راهکارهای طبیعی برای این منظور استفاده از لیموترش یا آب لیموترش به صورت موضعی است کافیست لیموترش را را به نواحی تیره زانو , آرنج و زیر بغل بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با حوله ی آغشته به آب داغ, نواحی مورد نظر را از لیموترش پاک کنید.

۲ –  روش دیگر استفاده از مخلوط ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین با مقداری شیر است کافیست ترکیب موردنظر را به زانو , آرنج و زیربغل بمالید و به صورت دایره وار ماساژ دهید. برای کسب نتیجه بهتر و موثر این کار را هر یک یا ۲ روز یکبار انجام دهید و شاهد تغییر رنگ نواحی تیره باشید.

۳ – راهکار دیگر برای روشن شدن پوست زانو , آرنج و زیربغل مخلوط مقداری زردچوبه با عسل و شیر است از ترکیب این سه ماده خمیر حاصل می شود آن را به نواحی تیره بمالید و ۲ دقیقه ماساژ دهید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید.

زردچوبه دارای خاصیت ضدعفونی است عسل نیز مرطوب کننده است و شیر موجب سفید شدن پوست می شود به این ترتیب خمیر بدست آمده از این سه ماده دارای سه خاصیت ذکر شده می باشد.

۴ –  علاوه بر لیموترش از میوه های دیگری که دارای خاصیت سفیدکنندگی هستند گوجه و انگور را می توان نام برد آب این میوه ها را به نواحی تیره زانو, آرنج و زیر بغل بمالید این کار را روزانه انجام دهید تا به نتیجه موردنظر برسید.

۵ – مخلوط سرکه با ماست نیزدر روشن کردن نواحی تیره پوست موثراست. مخلوط را بمدت ۲ الی ۳ دقیقه به صورت دایره واربه نواحی ذکر شده بزنید و ماساژ دهید. این دو ماده خاصیت تمیز, مرطوب و سفید کنندگی پوست را دارند.

۶ – سیب زمینی به دلیل دارابودن خاصیت سفیدکنندگی که دارد در روشن شدن پوست زانو , آرنج و زیربغل موثر است کافیست نواحی ذکر شده را با یک قطعه ی درشت سیب زمینی یا آب سیب زمینی ماساژ دهید و بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید.

۷ – از دیگر راهکارهای طبیعی اینست که مقداری روغن زیتون را با شکر ترکیب کنید تا مخلوط نرم و یکدستی شود و بعد نواحی تیره را با مخلوط ماساژ دهید. استفاده از در ترکیب ذکر شده باعث از بین رفتن پوست مرده و تمیز و نرم شدن پوست میشود.

۸ –  نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۱ قاشق غذاخوری شکر مخلوط و بعد بمدت ۲۰ دقیقه روی نواحی تیره بمالید و بشویید.

۹ –  استفاده از مخلوط آب لیموترش همراه روغن نارگیل نیز در روشن کردن نواحی تیره زانو , آؤنج و زیربغل بسیار موثر است. کافیست ۱ قاشق غذاخوری آب لیموترش را با ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط و نواحی تیره را با آن ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه با حوله ی آغشته به آب داغ آن را بشویید.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید