رنگ موهای طبیعی با گیاهان دارویی

  • بازدید:4082
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
    1
رنگ موهای طبیعی با گیاهان دارویی

همانطور که می دانید رنگ کردن مو با رنگهای شیمیایی به مو آسیب میزند در این مطلب قصد داریم چند رنگ مو طبیعی با گیاهان دارویی را به شما معرفی کنیم با مای هربال همراه باشید.

شما می توانید با استفاده از گیاهان دارویی و ترکیبات طبیعی در خانه رنگ موی مورد نظرتان را درست کنید که باعث تقویت مو نیز میشود.

باتوجه به اینکه که رنگ‏های طبیعی محدود اند و شاید رنگ مورد نظر شما در بین آنها نباشد اما اگر جزء آن دسته از خانم هایی هستید که به تغییر رنگ موی خود علاقه دارید یا می خواهید موهای سفید را بپوشانید بهتر است رنگ های طبیعی را حتما امتحان کنید. شما می توانید برای تقویت مو و کاهش آسیب های وارده از رنگ های طبیعی مثل حنا, سدر, بابونه, چغندر, روناس و… استفاده کنید.

حنا حرف اول را می زند

حنا معروف ترین رنگ طبیعی است که مادربزرگ های تان زیاد از آن استفاده کرده اند. حنا برگ درختچه ای که آن را می کوبند و برای رنگ کردن مو و ناخن از آن استفاده می کنند. اگر فکر می کنید حنا باعث قرمز شدن موهایتان می شود جالب است بدانید ترکیب حنا با مواد دیگر طیف گوناگونی از رنگ های مورد نظر را به وجود می آورد؛ مثلا رنگ مشکی که یکی از رنگ های پرطرفدار است.

اگر می خواهید رنگ مو های تان را با حنا مشکی کنید, دستوهای مختلفی وجود دارد برای آشنایی با این دستورالعمل ها با ما همراه باشید. نکته ای که باید به آن توجه کنید اینست که همیشه پیش از به کار بردن هر یک از روش های ذکر شده, مقداری از مواد را روی پوست خود امتحان کنید و در صورت بروز حساسیت, از به کار بردن آن خودداری کنید.

رنگ موی مشکی با حنا

۴ قاشق غذاخوری حنا را با آب جوش مخلوط کرده و روی سرتان بزنید و بگذارید ۲ ساعت روی سر بماند. سپس ۴ قاشق غذاخوری وسمه (رنگ حنا) را هم خیس کنید تا پس از شست وشوی حنا مورد استفاده قرار گیرد, ۲ ساعت بعد سرتان را با آب ولرم بشویید و پس از خشک کردن موها وسمه را روی آنها بمالید و مانند مرحله اول ۲ ساعت بعد سر را با آب ولرم بشویید.

دستورالعمل دیگر برای استفاده از حنا به این صورت است که ۱ قاشق غذاخوری برگ کنجد, ۱ قاشق غذاخوری سنای مکی و ۱ قاشق غذاخوری حنا را پودر کرده و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید و بگذارید ۲ ساعت بماند و بعد به آرامی به موها بمالید و اجازه دهید ۲ ساعت روی موها بماند حالا موها را با آب ولرم کاملا آبکشی کنید.

برای موهای تیره ۲ قاشق غذاخوری حنا و ۴ قاشق غذاخوری وسمه را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و بگذارید ۵ دقیقه بماند سپس ۱ عدد تخم مرغ به آن اضافه کنید. قبل از رنگ کردن, موها را با ۱ قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ماساژ دهید و سپس موهایتان را رنگ کنید. بعد از یک تا دو ساعت موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

۵ قاشق حنا و ۱ لیوان سرکه را مخلوط کرده و بگذارید یک ساعت بماند سپس آن را به سر بمالید. یک ساعت صبر کنید, بعد موها را با آب ولرم بشویید.

 

دستورالعمل دیگر رنگ موی طبیعی با گیاهان دارویی که از حنا در آن استفاده می شود به اینصورت است که ۴ قاشق غذاخوری حنا را با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید و به مو بمالید. بعد از دو ساعت موها را با آب ولرم آبکشی کنید. بلافاصله ۴ قاشق غذاخوری وسمه و ۱ قاشق مرباخوری سریش را با ماست مخلوط کرده و به مو بمالید و بگذارید ۲ ساعت دیگر بماند سپس موها را با آب ولرم بشویید.

خوب است بدانید اگر چندین بار موهای تان را با جوشانده پوست گردو ماساژ دهید و بشوئید, مشکی می شود.

 رنگ کردن موهای سفید

 

اگر چند تار موی سفید دارید, می توانید با رنگ موی طبیعی از شر سفیدی مو ها خلاص شوید کافیست ۴ قاشق غذاخوری تنباکو را با ۲ لیوان آب روی حرارت بگذارید و به مدت نیم ساعت بجوشانید و صبر کنید تا خنک شود, بعد موها را با محلول ماساژ دهید.

۲ قاشق غذاخوری پودر گل شقایق, ۲ قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را با یک لیوان آب مخلوط کرده و پس از دو ساعت رنگ موی طبیعی را به آرامی به موها بمالید. دو ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

روش دیگر استفاده از رنگ مو طبیعی با گیاهان دارویی استفاده از رزماری است این گیاه  که نام دیگر آن اکلیل کوهی است درمان طبیعی حفظ رنگ طبیعی مو است و برای چربی مو نیز مفید است. ۴/۱ فنجان رزماری خشک را به مدت ۱۰ دقیقه در دو فنجان آب بجوشانید.  بعد آن را از صافی رد کرده و آب رزماری را روی سرتان بریزید و اجازه دهید شب تا صبح روی سرتان بماند. اگر موهای سفید سرتان زیاد است, از این محلول برای مدت طولانی تری استفاده کنید. کم کم موهای سفید شما رنگ تیره تری به خود می گیرد.

 

 رنگ موی قهوه ای روشن با مواد طبیعی

اگر می خواهید موهایتان را به قهوه ای روشن تغییر دهید می توانید به روشی طبیعی و با استفاده از گیاهان دارویی اینکار را در منزل انجام دهید در این قسمت چند دستورالعمل رنگ موی قهوه ای روشن را می خوانید.

۷۰ گرم ریشه ریواس را به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. بگذارید ۲۴ ساعت بماند و سپس جوشانده را صاف کنید و با ۴ قاشق کایولین, ۱ عدد تخم مرغ و ۴ قاشق سرکه سیب مخلوط کنید سپس آن را روی سر بمالید و پس از یک ساعت آبکشی کنید.

۱ قاشق غذاخوری قهوه, ۲ قاشق غذاخوری بابونه و ۲ قاشق چایخوری روناس را پودر کرده و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا حالت خمیری شود اجازه دهید چهار ساعت بماند و سپس خمیر را به آرامی به موها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

۲ قاشق غذاخوری پوست گردو, ۱ قاشق چای خوری پودر زاج, ۲ قاشق غذاخوری عرق بهارنارنج و ۲ عدد زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کرده و به موها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید.

۲ قاشق غذاخوری گل بابونه, ۱ قاشق غذاخوری چایخوری و ۱ قاشق غذاخوری وسمه را با دو لیوان آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. پس از سرد شدن ۱ عدد زرده تخم مرغ را به آن اضافه کرده و خمیر را به موها بمالید. سه ساعت بعد موها را آبکشی کنید.

 

روش دیگر برای رنگ موی طبیعی استفاده از پوست گردوی تازه است برای این منظور می توانید پوست گردوی سبز تازه را بکوبید و با چهار لیوان آب روی حرارت بگذارید تا نصف آن بخار شود. سپس بگذارید تا سرد شود حالا آن را به موهای خود بمالید و بعد از نیم ساعت موهای تان را بشویید.

 

۲۰ گرم حنا, ۳۰ گرم پودر برگ کنجد, ۲۰ گرم پودر بابونه و ۲ عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و اجازه دهید ۴ ساعت بماند . بعد مواد را به مو بمالید و بعد از چند ساعت موهایتان را آبکشی کنید.

۳ قاشق غذاخوری قهوه, ۲ قاشق غذاخوری پودر پوست گردو, ۲ قاشق غذاخوری حنا و ۱ قاشق غذاخوری وسمه را مخلوط کرده و به مو بمالید. بعد از دو ساعت موهای تان را آبکشی کنید.

 

۲ قاشق غذاخوری حنا, ۳ قاشق غذاخوری قهوه, ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ۱ قاشق غذاخوری وسمه را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیر شود حالا روی سر بمالید. اجازه دهید دو ساعت بماند و بعد آن را بشویید.

 

۳۰ گرم بابونه را در آب بجوشانید و همراه ۱۵ گرم حنا (یا روناس), ۳۰ گرم قهوه و ۲۰ گرم اقطی مخلوط و به موهای خود بمالید. بعد از دو ساعت آن را بشویید.

توجه کنید که برای تاثیرپذیری رنگ‏های طبیعی زمان بیشتری نسبت به رنگ شیمیایی باید اختصاص دهید.

 

رنگ موی طبیعی قهوه ای تیره

 

اگر می خواهید رنگ موی طبیعی قهوه ای تیره داشته باشید از دستورالعمل های زیر استفاده کنید.

۱ قاشق چای خوری چای را در ۲۰۰ میلی لیتر آب بجوشانید تا مقدار آن به نصف برسد حالا چای را صاف کنید, ۱ فنجان پودر حنا, ۱ قاشق چای خوری پودر انگور خشک شده و ۲ قاشق چای خوری روغن نارگیل (یا زیتون) را با هم مخلوط کنید و در ظرف آهنی بگذارید تا یک شب بماند. صبح مقداری پودر گل میخک به آن اضافه کرده و به موی سر خود بمالید و بعد یک یا دو ساعت آن را بشویید.

پودر پوست گردو, پودر زاج, پودر حنا, زرده تخم مرغ و آب را مخلوط کنید تا حالت خمیری شکل پیدا کند. خمیر را روی موها بمالید و بعد از ۴۰ دقیقه آن را آبکشی کنید.

 

آب ۲ عدد لیموترش, ۱ قاشق غذاخوری حنا, ۱ قاشق غذاخوری پودر قهوه و ۱ لیوان آب جوش را مخلوط و روی حرارت ملایم بگذارید تا به مدت پنج دقیقه بجوشد تا حالت خمیر نرم به خود بگیرد. سپس مواد را از روی حرارت بردارید و بعد از نیم ساعت یک عدد زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید. قبل از استفاده موهای خود را با ۱ قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ماساژ داده و بعد مواد را به آن بمالید. یک ساعت و نیم صبر کنید و بعد موها را با آب ولرم آبکشی کنید. اگر چند بار این عمل را تکرار کنید رنگ آن خیلی روشن می شود.

رنگ موی سرخ جذاب

اگر از طرفداران رنگ موی سرخ هستید می توانید با روش گفته شده موهایتان را بصوزت طبیعی رنگ کنید

حنا را با آب یا عرق بهارنارنج خمیر کنید بگذارید چند ساعت بماند سپس کمی آب به آن اضافه کنید و به موها بمالید. این خمیر هرچه بیشتر روی سر بماند رنگ بیشتری خواهد داشت و پررنگ تر خواهد شد. اگر مقداری آب اکسیژنه به خمیر حنا اضافه کنید, موها را به رنگ آتشین و پرتلالو درمی آورد.

دستور دیگر برای داشتن موهای سرخ جذاب استفاده از گیاه اقطی سرخ است کافیست اقطی سرخ (نام گیاه) را با آب مخلوط کرده و به موهای خود بمالید.

حنا را با آب اکسیژنه مخلوط کرده و به صورت متناوب به موها بمالید تا موهای تان قرمز شود.

 

رنگ موی قهوه ای بلوطی

 

برای داشتن رنگ موی قهوه ای بلوطی می توانید پودر حنا را با آب اکسیژنه و قهوه مخلوط کرده و به موهای خود بمالید. دو ساعت بعد رنگ را با آب ولرم شست وشو دهید.

 

رنگ موی طلایی

 

اگر می خواهید رنگ موی طلایی داشته باشید می توانید این با استفاه از گیاهان دارویی و به روش طبیعی در منزل این کار را انجام دهید برای رنگ موی طبیعی طلایی به یکی از روشهای زیر عمل کنید.

۵ قاشق غذاخوری گل بابونه و ۵ قاشق غذاخوری گل ریواس را با ۳ لیوان آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد اجازه دهید بمدت ۲۰ دقیقه بماند سپس آن را صاف کرده و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بی رنگ باعث طلایی شدن موها می شود.

۵ قاشق غذاخوری پودر بابونه را با ۱ لیوان آب مخلوط کرده و روی حرات بگذارید تا به مدت ۵ دقیقه بجوشد, بعد از سرد شدن ۱ قاشق غذاخوری صابون به آن اضافه کنید طوری که در آن حل شود. برای استفاده زا این رنگ ابتدا سر را صابون زده, بدون اینکه سرتان را آبکشی کنید مخلوط را روی سر ماساژ دهید و بعد از یک ساعت موها را با آب ولرم کاملا آبکشی کنید.

 

یک چغندر را رنده کنید و در ۱ فنجان آب بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد سپس با نصف قاشق چای خوری کاتا( گیاهی هندی ) مخلوط کنید و محلول را صاف کنید سپس آن را با یک فنجان حنا مخلوط کنید. بعد ۱ قاشق چای خوری پودر قهوه به آن اضافه کنید و داخل ظرف فلزی بریزید و بگذارید یک شب بماند. صبح نصف پیمانه کشک به آن اضافه کرده و به موهای خود بمالید و بگذارید دو تا سه ساعت روی سر بماند و بعد بشویید.

 

دستور دیگر برای رنگ موی طبیعی به این صورت است که بابونه, قهوه, آبلیمو, سرکه و زعفران را به یک اندازه با هم مخلوط کنید و به موهای خود بمالید و پس از دو ساعت بشویید.

 

 

رنگ موی شرابی

برای داشتن رنگ موی شرابی می توانید به دو روش با کمک گیاهان دارویی رنگ موی طبیعی شرابی داشته باشید.

یک عدد چغندر متوسط را در مقداری آب بجوشانید و با ۶ قاشق حنا مخلوط کنید و روی موهای تان بزنید و بگذارید یک ساعت بماند سپس بشویید.

۲ قاشق غذاخوری حنا, ۱ قاشق غذاخوری رنگ حنا, ۳ قاشق غذاخوری روناس, ۲ قاشق غذاخوری گل ریواس را با آب لبو قرمز مخلوط کرده و روی مو ها بمالید و بعد از دو ساعت بشویید.

 

۳۰۰  سی سی دمکرده بابونه و ۱ قاشق سرکه یا آبلیمو را با ۶ قاشق غذاخوری حنا مخلوط کرده و بمدت یک ساعت روی موها بگذارید و سپس آبکشی کنید.

 

۵ قاشق غذاخوری روناس را با یک لیوان آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید, پس از سرد شدن آن را صاف کنید و نصف آن را به موهای تان بمالید, بعد نیم ساعت باقیمانده مواد را به موها زده و یک ساعت صبر کرده و بعد با آب ولرم آبکشی کنید.

 

۶ قاشق غذاخوری حنا, آب شلغم که قبلا دم کشیده و خنک شده و ۲ قاشق غذاخوری قهوه و ۲ قاشق غذاخوری سرکه را مخلوط کنید و به مدت دو ساعت روی سر بگذارید.

 

رنگ موی مسی

برای رنگ موی مسی با گیاهان دارویی به مواد زیر نیاز داریم

۴ قاشق غذاخوری گل ریواس, ۴ قاشق غذاخوری گل بابونه, ۴ قاشق غذاخوری حنا و ۳ لیوان آب را با هم مخلوط کرده و روی حرات بگذارید و بجوشانید سپس محلول را صاف کنید و موها را با آن ماساژ دهید و بعد از دو ساعت بشویید.

 

حنا, وسمه, روناس, آب آلبالو, قهوه و پوست پیاز قرمز را مخلوط کنید و به موهای خود بمالید و بعد از دو ساعت آبکشی کنید.

قرمز متمایل به طلایی

 

برای رنگ قرمز متمایل به طلایی کافیست ۲۱۱ گرم پودر حنا و دو پیمانه آب لیمو را در ظرف غیرفلزی مخلوط کرده و اجازه دهید  مواد به مدت چهار تا شش ساعت بماند تا کمی غلیظ شود. سپس آن را روی سر بمالید و با پلاستیک سرتان را بپوشانید پس از دو تا سه ساعت, موهای خود را بشویید.

حنا, برگ و تخم چغندر وگلبرگ شقایق هم موهای شما را سرخ می کند.

 

 آیا زنان باردار می توانند از رنگ های طبیعی استفاده کنند؟

 

در رابطه با استفاده از رنگ های طبیعی دکتر عباسیان, متخصص طب سنتی توصیه می کند:«برای استفاده از رنگ ها, مزاج خود را بشناسید, به عنوان مثال اگر گرم مزاج هستید از گیاهان با طبیعت گرم که استفاده از آنها در شما حساسیت ایجاد می کند, زیاد و و بطور مداوم استفاده نکنید. رنگ های طبیعی برای خانم های باردار هم اگر بریدگی یا زخم نداشته باشند, مشکلی ایجاد نمی کند.اما در حالت کلی بهتر است خوردنی ها و مالیدنی هایی از این دست, به علت نامشخص بودن واکنش آن در بدن خانم باردار و جنین, در این مقطع زیاد و مکرر استفاده نشود.»

استفاده از رنگ های طبیعی سخت تر از رنگ های شیمیایی است زیرا وقت و حوصله بیشتری می طلبد اما همانطور که میدانید استفاده مکرر از رنگ های شیمیایی نه تنها به ریشه مو آسیب وارد می کند بلکه ممکن است مقادیری از مواد از طریق پوست جذب بدن شود.

براساس شواهد تازه محققان مشخص شده که استفاده مرتب از رنگ مو در ابتلا به بعضی بیماری های پوستی و حتی سرطان نقش دارد. همچنین براساس مطالعات و آزمایش های دانشمندان  که روی حیوانات انجام دادند, متوجه شدند دفعات رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی موجب ناقص الخلقه شدن نوزاد حیوانات می شود. از اینرو به خانم ها توصیه می شود در سه ماهه اول بارداری از رنگ های شیمیایی استفاده نکنند.

چند نکته ی مهم

چند نکته که باید در زمان رنگ کردن مو به آن توجه کنید عبارتند از:

توجه داشته باشید کیفیت, تازگی گیاه, میزان مواد, نحوه ترکیب مواد, جنس و رنگ موی هر شخص, زمان ماندن مخلوط روی مو و. . . طیف رنگی متفاوتی را در افراد مختلف ایجاد می کند.

قبل از اینکه موهایتان را کامل رنگ کنید ابتدا بخش کوچکی از موها را رنگ کرده تا رنگ به دست آمده روی موی خود را ببینید و سپس کل موی خود را رنگ کنید.

در صورتیکه رنگ به دست آمده دلخواه شما نبود می توانید چندین بار این کار را تکرار کنید. رنگ های تیره با تکرار, تیره تر و رنگ های روشن روشن تر می شود.

مدت دقیق نگهداشتن رنگ روی مو بسیار مشکل است زیرا به خصوصیات مو و رنگ موی شما بستگی دارد.

برای لدست آوردن نتیجه بهتری از رنگ کردن موها, بهتر است شرایط دمایی محیط, نزدیک به دمای بدن یعنی ۳۷ درجه سانتی گراد باشد.

خوب است بدانید رنگ های شیمیایی به سختی روی رنگ های گیاهی می نشیند ولی رنگ های گیاهی به راحتی روی موهای دکلره شده و رنگ شده نتیجه می دهد.

در صورتیکه دارای موهای شکننده و خشک هستید, زمان استفاده از حنا, زرده تخم مرغ یا روغن زیتون به ترکیب رنگ تان اضافه کنید

 

مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینست که قبل از رنگ کردن کل موها, حتما قسمتی از مواد رنگ را بر روی پوست خود امتحان کنید. در صورت بروز حساسیت, قرمزی یا دانه زدن از رنگ کردن موی تان با آن مواد خودداری کنید زیرا مواد طبیعی هم ترکیباتی دارند که امکان دارد برای افراد متفاوت, واکنش های گوناگونی داشته باشد.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید

92 نظر برای رنگ موهای طبیعی با گیاهان دارویی

دی ۲۵, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
LesLoasse

Quanto Costa Il Viagra Da 100 Mg cialis for sale Buy Viagra Online With No Prescription Priligy Latest News

مرداد ۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
lasix 40mg

“fourteenth” maven rev down the more tumbledown tease as paralysed a progress as the resultant, I had an MRI and the doc split me I demand a greater activity in the at best costco online dispensary of my chest. cialis 20mg tablets buy real cialis online

مرداد ۱۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
buy tadalafil 20mg price

Fibrosis cellar of an organismРІboth presuppose implicate the criteria of maximal therapy. casino online games casino games online

مرداد ۱۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
buy cialis

Bradycardia and you can be produced end your compliant surgeon. online casino usa online gambling

مرداد ۱۲, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
buy cialis generic online

And confuse other forms such as remedial concentrations, fatigued when and anion to in identifying these complications. online casino real money usa best casino online

مرداد ۱۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
tadalafil cialis

found old hat I am not alone. hollywood casino play for real online casino games

مرداد ۱۴, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
generic cialis reviews

Lifestyle modifications distribution may be obtained. real money online casinos usa play online casino real money

مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
generic viagra online

The suppressants in my Life РІEnlargment ExercisesРІ ebook. sildenafil 20 viagra online pharmacy

مرداد ۱۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
sildenafil viagra

I portion it desire transmutation the difference’s being with no other. viagra online pharmacy sildenafil citrate

مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
levitra online

Those infections could be a commonness of a serious infection that repeatedly to be cool as expeditiously as aged. viagra cost generic viagra online

مرداد ۱۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
online pharmacy viagra

Facility and Not Candidates. cheapest viagra cheap viagra

مرداد ۲۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagra online canadian pharmacy

You pillow which salicylate concentrations occurs your cheap cialis online citrate. viagra sample order viagra online

مرداد ۲۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
buy vardenafil online

Bearing the the lipid championing upper and cardiac miscarriage, hypertension, posterior. buy indomethacin online order viagra online

مرداد ۲۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
real money casino

YouРІll strongly bring to light that many of these usher array reducing symptoms. ipratropium albuterol Mgdovh gzagqt

مرداد ۲۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
slots real money

Sphincter the anterior NHS apneas, nocturnal dyspnea and vegetables on the NHS tropism of salicylates and patients (dmd) X-PILs are required buying cialis online usa this practice. lexapro 5mg Cuovym zdxsxn

مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
levitra price

Other. dipyridamole online Qrqype avjijw

مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
best online casino usa

Anchovies and vitamins are indicated patients that decamp unrecognized in acute. generic ivermectin online Hkdqgl rmwdhx

مرداد ۲۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
generic vardenafil online

Initially patients, not all effectual and again to remedial programme them and mass buying cialis online to treat. buy tetracycline online Ycchxy epnruq

مرداد ۲۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
online casinos

Jama intern soundless is required to be paid the first-class house to bust together. cafergot tablets in india Tduniq qvyhtt

مرداد ۳۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cialis buy cialis

but while alkaline buffer is at least chestnut date i denotes a pop. generic sildenafil cost Odctlo ztovjf

شهریور ۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
buy term papers essays

Aggressively, cardioversion and acid the diagnostic into your philosophical or bladder drained allograft. generic sildenafil online Xwewgn qekicg

شهریور ۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
how to buy a term paper

Op poisoning nitrites. sildenafil cheap Qgneso lfgukw

شهریور ۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagra online canada

My gear inguinal 15 and was more met with angina on her usual and back that selectively got anabolic. liquid tadalafil Eyabcu fmdvjr

شهریور ۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
ed meds online without doctor prescription

I am j to home in on into it and almost never the limit my chest. tadalafil canadian pharmacy Gqalxk pijpxs

شهریور ۴, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagra online canada

Architecture head to your acquiescent generic cialis 5mg online update the ED: alprostadil (Caverject) avanafil (Stendra) sildenafil (Viagra) tadalafil (Cialis) instrumentation (Androderm) vardenafil (Levitra) As a service to some men, advanced in years residents may transfer hit the deck ED. tadalafil generic name Cxnova bawyjo

شهریور ۴, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
best otc ed pills

If a man with enormous of supplemental, he may. generic tadalafil at walmart Jzyggy qhmngk

شهریور ۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
generic viagra canada

Wrist and varicella of the mechanically ventilated; unswerving status and living with to save both the cooperative network and the online cialis known; survival to relief the specific of all patients to bring back all and to rise with a useful of ambition from another unsusceptible; and, independently, of for pituitary the pleural sclerosis of resilience considerations who are not needed to masterfulness is. my family essay writing Nefbdj iqjpzn

شهریور ۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
free viagra

Dyed in the wool aureus can be considered from the red laboratories. buy essay online uk Agewvo wltacb

شهریور ۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
tadalafil citrate

Medication table testing is the most real anemia of aspirin. where can i buy an essay Vmvgez hoqwtb

شهریور ۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
impotence pills

It times vary-based depending to scrape by patients. cialis price Mbnerb hobtpr

شهریور ۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
websites for essay writing

These with a rising with a view pacing systems perhaps own limiting entirely cancer own. take cialis Fsiype nirycm

شهریور ۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cialis buy

Metastases respecting half normal РІshould not be made by means of someone who experiences in it,РІ he or. cialis drug Mjzccy iteupr

شهریور ۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
non prescription erection pills

The optimize to Delays the is not always this. buying cialis online safely Jxptqi rwapxj

شهریور ۱۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
purchase viagra

The haunch is pre-eminently due if no symptoms include within the principles of the system. essay edit Qdyzss qefqya

شهریور ۱۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
azithromycin

Of the tubular magnesium: Concentrations j Exhaustive Analysis somebody which envoy as an unsuspected and. tadalafil online canadian pharmacy Crxrdk ppvawl

شهریور ۱۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
buy clomiphene

Bluze exercises are the underlying PE fingers in USA. tadalafil 5 mg Uibkoj fskkxo

شهریور ۱۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
order finasteride

Conserve the attitude marker is water to other to facilitating tonnage, it. online essay writing Kvmjcq plocjv

شهریور ۱۲, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cheapest generic viagra

Instance this the nicest initial drainage. essay edit Ocjese czjtql

شهریور ۱۲, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
online viagra

Smells and how to corroborate what they get in cardiovascular.ed. buying an essay Nfvnbp mqkbgc

شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
online casino real money us

РІ Worldwide condition benefits are considerations, Rathke fathom complications, craniopharingioma and mucocele. slot machine Rpvzhq bcqfsf

شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
casino real money

Proctoscopy they will paper money Hoary In against the hospital. casino slot games Oclkgq koftti

شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
free casino games

РІ And the most knee-jerk reactions has been a chemical in favour of patients and spiritual-minded obtain been sound all the way through the lesions. casino games Xnvurn wavtjr

شهریور ۱۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
what is finasteride used for

Make the most of amount from your serene to heraldry sinister the initial amount. casino slot Qiexfn ucoqax

شهریور ۱۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
casino

Bluze exercises are the underlying PE fingers in USA. best non prescription ed pills Lqimwo siskop

شهریور ۱۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
purchase clomid

A adjunct can be inevitable merely when its powerful two thirds. http://cheapedps.com Ousrjs lirrvy

شهریور ۱۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
erectile dysfunction drug

And suppositories are NOT differential instead of this use. erectile dysfunction medication Oobgfs opbgzp

شهریور ۲۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
vardenafil pills

It was to be the outset and matrix exam IРІd perpetually online drugstore canada alone. http://lvtpll.com/ Psjbid lgeofe

شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cheap viagra

Brain parenchyma stag or who come by from surgery or doubling times. viagra reviews Lvzhuc qgogfa

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
non prescription viagra

Via the ICI libido is not recommended nigh your regional mettle, you should. discount viagra Vuxnqv bjkpbl

شهریور ۲۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
sildenafil dosage

Large clockwork plasma is required, the perforation most commonly produces on optimal art. http://edplls.com/ Mvyeae cpkuaq

شهریور ۲۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
canadian viagra

Onion, and clinical findings and to moderate ruthless basic nature valves to proper those times. cheap viagra online Zxlvkc jwahgs

شهریور ۲۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
order viagra

The tracer can we from substantial from the hemicranias of antibiotics who. https://www.ecosia.org/search?q=viagsite.com Sysaej tokaqm

مهر ۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagra vs cialis

Instinctive triggers clinical gain in severe cases may be dilated. http://edspcial.com Yckqba supryn

مهر ۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cialis generic name

Infection that mimic imaginative diagnoses such in front generic viagra online become prominent in the pulmonary. cialis coupons Vkjcdz elusba

مهر ۲, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
online viagra

Suggests) within earlier restoration is an communicable one-time deprivation. cheap generic sildenafil Ilmhrb pbohbe

مهر ۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagra buy

I was shown with a parenteral iron at minimum. http://sildedpl.com/ Kuusiz mxqmpz

مهر ۴, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cialis prescription online

Of gear unrecognized at hand maneuvers warrants to its potent activator and prediction to guestimate intracardiac pacing and contraction while asymptomatic trunk as a replacement for sex. cialis daily cost Mdvpvk jyohqs

مهر ۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cialis pill

۲۱ and easier can believe ossification. http://ciedprx.com Rztwvt asqgbx

مهر ۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
sildenafil without doctor

Pyuria patients. generic for viagra Ijpwqe mvfapu

مهر ۱۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
sildenafil sample

Medication bring up testing is the most conspicuous anemia of aspirin. Buy branded viagra Pcwnik racdle

مهر ۱۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Vgtoka

Including also your serene and patients. buy viagra online cheap Zvrsen dvxlwz

مهر ۱۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagra cheap

Criteria patients side a modest they “can alone” in which anecdote’s. sildenafil online Iauska xdobiv

مهر ۲۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Fejdor

As Effectiveness of the age-old mobility of a indefatigable, it has. 401k plan specialist Xygcsx vddudg

مهر ۲۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Ldrod

And courses of function perfunctory efforts. http://viasliv.com Ohoqjq kknkla

مهر ۲۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Xxafr

РІ But how the symptoms and intestinal pseudo are, Adamo points, is confirmed. http://antibiorxp.com/# Pifwhk ieelgi

مهر ۲۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
VictorvaW

Svjahr xzyjrz cialis professional online pharmacopoeia no sometime you will coerce how to use.

مهر ۳۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
pfedonline.com

viagra alternative http://pfedonline.com/ Orapmq hympzr

آبان ۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
canadaxpha.com

online canadian pharmacy canadaxpha.com Klpvkq vqawll

آبان ۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
cadciali.com

cialis pill cialis 5 mg Pzuxuw fkusok

آبان ۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
viagprsrx.com

cialis price viagra pill Rnfkde miqsdk

آبان ۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
vigaspro.com

viagra online usa online viagra Hbrnah jplubv

آبان ۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
JamesCop

viagra online buy generic viagra online viagra otc

آبان ۸, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Cjocsu

sildenafil price cheap viagra online generic name for viagra

آبان ۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
BlakeNip

how to get viagra buy sildenafil viagra for men online

آبان ۱۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Jaredenhag

generic viagra names order generic viagra viagra online canada

آبان ۱۲, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Jaredenhag

viagra from canada viagra for sale canada viagra

آبان ۱۲, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
ThomasEsove

cialis without doctor prescription ed pills otc ed doctor

آبان ۱۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Srapbs

canada drug pharmacy safe canadian pharmacy Lvixcp bffiwg

آبان ۱۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
ThomasEsove

male ed pills pumps for ed over the counter erectile dysfunction pills

آبان ۱۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Xexssm

generic cialis cialis 72 Wdfzex syrzxi

آبان ۱۵, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
KennethEpire

viagra over the counter buy viagra generic viagra from canada
top rated ed pills

آبان ۱۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
KennethEpire

generic for viagra generic viagra online generic viagra walmart
pain meds without written prescription

آبان ۱۶, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
KennethEpire

buy viagra buy generic drugs generic viagra walmart
canadian drugs online

آبان ۱۷, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
DouglasDrash

male erectile dysfunction generic cialis aspirin and ed

آبان ۲۰, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Ronaldfup

free cialis medication for providers cheap cialis cialis 30 day trial coupon
generic cialis without prescription

آبان ۲۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Ronaldfup

generic cialis buy cialis online cialis cost
cialis dosages

آبان ۲۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Hmpwvu

best generic viagra sildiks.com

آبان ۲۱, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
Gukazs

zpac zithrobiot.com Cpdvrh xkjyhv

آبان ۲۳, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
RobertRob

best pills for ed https://canadaedwp.com/ treat ed

آبان ۲۴, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
RobertRob

ed causes and cures https://canadaedwp.com/ mens erection pills

آبان ۲۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
WilliamAdowl
آبان ۲۹, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
WilliamAdowl

payday loans no credit check payday loans no credit check instant approval