درمان سریع سرفه کودکان با عسل

درمان سرفه کودکان با عسل

قبلا در رابطه خواص اعجاب انگیز عسل صحبت کردیم بر اساس مطالعات انجام شده مشخص شده کودکانی که سرفه شبانه داشتند با مصرف یک دوز ۱۰ گرمی عسل درمان شدند.

این کودکان با مصرف یک دوز ۱۰ گرمی این ماده غذایی ارزشمند (عسل اوکالیپتوس, عسل مرکبات یا عسل خانواده لابیاتا [گیاهانی مثل آویشن و نعناع و رزماری]) یا دارونما نیم ساعت قبل از رفتن به رختخواب مورد مطالعه قرار گرفتند. قبل از انجام مطالعه و سپس در روز بعد از درمان, پرسش نامه ای توسط والدین پر شد.

در مقایسه با وضعیت پایه, علایم سرفه و کیفیت خواب هم در کودکانی که عسل مصرف کردند و هم در گروه دارونما به صورت معنی داری بهبود نشان می داد. با این حال, این بهبود در دریافت کنندگان عسل بیشتر بود. عوارض جانبی بین دو گروه تفاوتی نداشت. پژوهشگران این فرضیه را مطرح کردند که شباهت فیبرهای ایجادکننده مزه شیرین با فیبرهای کنترل کننده سرفه, ممکن است باعث این اثر ضد سرفه شده باشد.

بر اساس این مطالعه, در کودکان بالای یک سال, عسل را می توان به عنوان یک درمان موثر برای سرفه شبانه مد نظر قرار داد.

برای درمان سرفه با عسل به روش خانگی می توانید عسل را در ۱ لیوان آبجوش بریزید و سپس کمی لیمو به آن اضافه کنید و بنوشید این کار را روزانه انجام دهید و شاهد تاثیر شگفت انگیز آن باشید و از شر سرفه های آزاردهنده خلاص شوید.

این روش خانگی درمان سرفه با عسل را به دوستان و عزیزانتان نیر معرفی کنید تا خیلی راحت و بدون هزینه سلامت خود را بدست آورند.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید

یک نظر برای درمان سریع سرفه کودکان با عسل

دی ۲۱, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
پیمان

سلام چطور میتونم به ادمین این سایت برای یک پیشنهاد همکاری پیام بدم؟