گیاه تقویت کننده میل جنسی ؛ ماکا

گیاه تقویت کننده ی میل جنسی ؛ ماکا

کاهش و افزایش میل جنسی در افراد براساس عوامل مختلف از جمله مسايل روحی, تغذيه, تحرك, شرايط آب‌وهوايي, سن, داروها و بیماری ها تغییرپذیر است و با توجه به اینکه تغذیه نیز یکی از موارد تاثیرگذار در تقویت میل جنسی است بنابراین گیاهان دارویی نیز در کاهش و افزایش میل جنسی تاثیرگذار هستند.

در این مطلب از سایت myherbal.ir شما را با گیاه تقویت کننده میل جنسی ؛ ماکا آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی از این گیاه کسب نمایید.

گیاه ماکا به جینسینگ پرویی معروف است و در پرو نیز کشت می شود. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم این گیاه تاثیر بسزایی در سلامت انسان دارد و باعث افزایش قدرت جنسی می شود یکی از خواص گیاه ماکا در خانم ها مقابله با با ناباروری نیز است.

در رابطه با تاریخچه این گیاه تقویت کننده میل جنسی جالب است بدانید سرخپوستان آمریکایی به نام  اینکاها از ۵ هزار سال پیش از این گیاه استفاده می کردند و امروزه ماکا به دلیل اثرات مثبتی که دارد در کشورهای دیگر نیز شناخته شده است.

تاریخچه گیاه ماکا

زادگاه این گیاه کشور پرو است و لپیدیوم میینی نام علمی ماکا می باشد. این گیاه در ارتفاعات ۳ و ۵ هزار متری  پرو می روید. این گیاه دارویی برای اینکاها (سرخپوستان آمریکایی) مقدس بوده بطوریکه استفاده از آن را مخصوص نخبه ها و افراد طراز اول می دانستند.

مکا از جمله گیاهان دارویی است که در آن زمان سربازها قبل از عزیمت به جنگ از آن استفاده می کردند. بعد از اشغال امپراتوری اینکا, اسپانیایی ها نیز به دلیل انرژی زا و محرک بودن از آن استفاده می کردند.

از دیگر خواص این گیاه تقویت موها است که در گذشته برای این منظور استفاده می شده است.

یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی برای افزایش قدرت باروری ماکا است. این گیاه همچنین خواص درمانی فوق العاده ای در تنظیم غدد آندوکرین (غدد درون ریز) دارد .

از دیگر موارد مصرف گیاه ماکا توسط  اینکاها استفاده از آن همراه با اسپرولینا در زمان قحطی بوده است  زیرا  آن ها را از مشکلاتی مانند سرمای شدید حفظ می کردند.

این گیاه تقویت کننده میل جنسی به دلیل اینکه باعث تقویت بدن و افزایش میل و قدرت جنسی می شود به عنوان جینسینگ پرویی شهرت دارد. از این جهت که جینسینگ نیز یک گیاه چینی یا کره ای است که خواصی مشابه ماکا دارد.

خواص گیاه تقویت کننده ی میل جنسی ؛ ماکا

ماکا به دلیل اینکه ویاگرای طبیعی محسوب می شود به سرتاسر جهان صادر می شود. این گیاه محرک جنسی قوی برای خانم ها و آقایان محسوب می شود لازم است در رابطه با قدرت این گیاه بدانید که به تنهایی میل جنسی را ۱۰ برابر می کند بنابراین برای افرادی که از اختلالات یا ناتوانی جنسی رنج می برند مناسب است.

همانطور که در قسمت تاریخچه این گیاه به آن اشاره کردیم ماکا یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی در افزایش قدرت باروری است.

از دیگر خواص ماکا می توان گفت برای خانم هایی که از اختلالات قاعدگی و پریودی های دردناک رنج می برند نیز مناسب است. البته مصرف این گیاه همراه اسپرولینا نتیجه ی بهتری در کاهش علائم اختلالات قاعدگی و پریودی های دردناک خواهد داشت.

از دیگر خواص گیاه تقویت کننده میل جنسی کاهش و تسکین حالت گرگرفتگی در خانم های یائسه است به این ترتیب برای بهبود وضعیت زندگی خانم های یائسه نیز توصیه می شود تا دیگر از مشکلات این دوره رنج نبرند.

ماکا همچنین دارای خاصیت ضدخستگی نیز می باشد این گیاه نیز در بین ورزشکاران سرتاسر جهان شناخته شده است. در واقع یک داروی انرژی زای طبیعی است و مربی های ورزشی آن را جایگزین طبیعی استروئیدهای آنابولیک می دانند.

ترکیبات ماکا

در این قسمت به ارزش غذایی این گیاه می پردازیم از آنجاییکه این گیاه دارای ارزش غذایی بسیار بالایی می باشد گیاه کامل و مقوی محسوب می شود. پروتئین موجود در این گیاه ۱۰ تا ۱۵ است و دارای ۱۶ نوع ماده ی معدنی از جمله پتاسیم, فسفر, کلسیم, گوگرد, آهن, مس, منگنز, زینک (روی), مس یا منیزیم می باشد.

۷ ویتامین مهم  موجود در این گیاه عبارتند از ویتامین  B1, B12 , B2 , D3 , C , P  و  E .

از آنجایی که ماکا گیاهی غنی است جای تعجب ندارد که بتوان ۱۹ اسیدآمینه در آن یافت. از دیگر ترکیبات ماکا که جزو عناصر انرژی زا و محرک قوای جنسی محسوب می شوند عبارتند از تانین ها, ساپونین ها, ایزوتیوسیانات و همچنین گلوکوزینولات.

نحوه و میزان مصرف ماکا و عوارض جانبی

استفاده از گیاه ماکا برای تمام افرادی که از کمبود انرژی و نشاط جنسی رنج می برند مناسب است. از آنجاییکه  تاکنون نتیجه ی هیچ پژوهشی حاکی از سمی و آسیب رسان بودن این گیاه برای سلامتی نبوده است اما بهتر است که در مصرف آن اعتدال را رعایت نمایید.

در رابطه با  نحوه و میزان مصرف این گیاه بهتر است با متخصصان طب سنتی و عطارها مشورت نمایید. مکمل های این گیاه در بازار نیز موجود است. میزان مصرف ماکا گیاه تقویت کننده میل جنسی در حالت کلی ۳۰۰ الی ۵۵۰ میلی گرم و ۳ مرتبه در روز است.

هشدار : نکته ای که باید به ان توجه کنید اینست که مصرف طولانی مدت ماکا توصیه نمی شود. بهتر است مصرف این گیاه به مدت ۳ هفته ادامه داشته و یک هفته قطع شود.

 

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید