گیاهی مفید در مقابل افسردگی

گیاهی مفید در مقابل افسردگی

افسرده اید و به دنبال روشی طبیعی برای مقابله با این بیماری هستید؟ در این مطلب شما را با گیاهی که در مقابل افسردگی به شما کمک می کند آشنا خواهیم کرد با مصرف این گیاه دارویی می توانید بر افسردگی تان غلبه کنید با ما همراه باشید.

شبدر قرمز گیاهی مفید است که به شما کمک می کند تا بر این بیماری غلبه کنید بر اساس گفته محققان مصرف این گیاه می‌تواند سبب کاهش حس افسردگی و اضطراب در زنان یائسه شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه افسردگی و اضطراب یکی از نشانه‌های کلاسیک یائسگی هستند. بررسی‌های محققان بیمارستان عمومی کورنبورگ در اتریش نشان داده که ایزوفلون‌ها یا آنتی‌اکسیدان‌های موجود در شبدر قرمز می‌توانند در جلوگیری از ابتلا به این حالات روانی موثر باشند!

محققان پس از زیر نظر گرفتن ۱۰۶ زن یائسه که به طور میانگین بیش از ۴۰ سال سن داشتند متوجه شدند مصرف ۹۰ روزه مکمل ایزوفلون‌های شبدر قرمز می‌تواند تا ۸۰ درصد افسردگی را در آن ها کاهش دهد. محققان می‌گویند این ایزوفلون‌ها از آسیب احتمالی نورون‌ها پیشگیری کرده و نوعی مسکن واقعی محسوب می‌شوند.

شبدر قرمز دارای املاح معدنی اعم از سیلیس, ‌آهن, فسفر, ‌گوگرد, پتاسیم, منیزیم, ‌منگنز, روی,‌ مس, سرب, نیكل و كبالت است که مهمترین خاصیت آن ضد سرطانی بودن است علاوه بر اینکه گیاهی مفید در مقابل افسردگی است , تصفیه کننده خون نیز است و التهابات پوستی و خارش را برطرف می کند .عصاره آبی این گیاه برای رفع کک و مک نیز مفید است.

علاوه بر مقابله با افسردگی از دیگر خواص شبدر قرمز درمان آسم است .مصرف آن راهی برای رفع سرفه, دردهای عضلانی, درد آرتروز و رماتیسم است.

این گیاه مسهل است و دل پیچه را برطرف می‌کند و به عنوان دارویی مکمل در پیشگیری از بیماری‌های قلبی نیز کاربرد دارد. نکته ای که باید به آن توجه داشت اینست که باید مصرف این گیاه کنترل شده باشد, زیرا مصرف زیاد شبدر به دلیل دارا بودن اسید سیانیدریك خطرناک بوده ولی استفاده متعادل از آن هیچ گونه خطری نداشته و بسیار مفید نیز است.

 

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید

یک نظر برای گیاهی مفید در مقابل افسردگی

دی ۲۷, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
KelMush

Amoxicillin Cause Yeast Infection cheap cialis Finasteride Drugs