گیاهی بی نظیر برای رویش مو

گیاهی بی نظیر برای رویش مو - گیاه پرپشت کننده مو

امروزه ریزش موی سر یکی از مشکلات شایع در بین زنان و مردان است که علل های مختلف از جمله تغذیه , استرس و … در آن نقش دارند. در حال حاضر محصولات شیمیایی برای رفع این مشکل وجود دارند علاوه بر آن می توان از مواد طبیعی که در کاهش ریزش موها موثرند استفاده کرد یکی از این مواد طبیعی گیاهی بی نظیر برای رویش مو بنام آلوئه ورا است در ادامه با خواص این گیاه آشنا خواهید شد.

آلوئه ورا به عنوان یک ماده جادویی در افزایش و رشد موها شناخته شده است.

رویش موها با آلوئه ورا

بسیاری از محصولات حاوی آلوئه ورا هستند که از آنها برای ضخیم شدن مو استفاده میشود یکی از روش های استفاده از ژل (ماده لزج) گیاه آلوئه ورا است.

ژل این گیاه PH  موها را در حد متعادل نگه می دارد وباعث افزایش رشد موها میشود علاوه بر آن در سلامت و محکم تر شدن مو نیز تاثیر خواهد داشت.

آلوئه ورا حاوی آنزیم هایی است که تولید و رشد موهای جدید را تحریک می کنند. این آنزیم ها باعث افزایش سرعت جریان خون می شود بنابراین در فعال کردن پاپیلای پوستی (زائده بافتی ریشه موی سر) نقش دارد و سبب افزایش تغذیه فولیکول های مو میشود.

آلوئه ورا علاوه بر اینکه در رویش مو نقش دارد به دلیل اینکه دارای خواص ضد باکتری و قارچی است مانع شوره سر نیز میشود.

همچنین برای کنترل عفونت های قارچی مثل بیماری کچلی نیز موثر است.

از آنجاییکه آلوئه ورا گیاهی بی نظیر برای رویش مو است در تقویت مو, ایجاد نرمی‌, براق شدن, کنترل ریزش مو و کنترل خشکی مو بسیار موثر است.

از این گیاه در شامپوها و نرم کننده های موی سر استفاده میشود , تجربه نشان داده که استفاده از این محصولات, باعث تسریع جریان خون و کاهش استرس و هیجانات روحی میشود. آلوئه ورا گیاهی دارای بوی مطبوع و آرامش بخش است .

ژل این گیاه در بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی , صابون ها, شامپوها, نرم کننده های مو استفاده می شود.

برای به دست آوردن ژل گیاه آلوئه ورا, کافیست یک برگ گوشتی گیاه را از وسط به دو نیم کنید تا ژل آن خارج شود.

چگونه از آلوئه ورا برای رویش موها استفاده کنیم؟

برای رویش موها و استفاده از گیاه آلوئه ورا لازم است ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت ریزش مو تشخیص داده شود .

حالا برای رویش مو و جلوگیری از ریزش مو می توانید از آلوئه ورا استفاده کنید همچنین برای جلوگیری از بروز موخوره می توانید ژل این گیاه را به انتهای موهای خود بمالید.

شامپوی آلوئه ورا و لوسیون این گیاه نیز در رویش و تقویت موها موثر خواهد بود.

همراه استفاده از آلوئه ورا و فرآورده های آن لازم است رژیم غذایی کم چرب و کم پروتئین نیز داشته باشید. زیرا رژیم غذایی که دارای چربی و پروتئین حیوانی زیاد است باعث ایجاد مشکلات پزشکی از جمله ریزش موهای سر می شود.

هشدارها

درصورتیکه با استفاده از ژل آلوئه ورا یا فرآورده های آن دچار خارش یا ناراحتی پوستی شدید, از استفاده آن خودداری کنید.

مصرف موضعی ژل آلوئه ورا (روی پوست) کمتر باعث بروز مشکل می شود. اما خوردن این گیاه باعث اسهال می شود, چون خاصیت ملین دارد. علاوه بر آن قند خون را پایین می آورد. بنابراین بدون نظر پزشک آن را نخورید.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید

یک نظر برای گیاهی بی نظیر برای رویش مو

دی ۲۵, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
MatChog

Buy Levitra Forum Buy Cialis Kamagra In Linea Orleans Vademecum Y Propecia