گیاهانی که از ریزش مو جلوگیری می کند

گیاهانی که از ریزش مو جلوگیری می کند

ریزش مو یکی از عارضه هایی است که امروزه به یک مشکل عمومی تبدیل شده است و به دلایل مختلف اعم از استرس , تغذیه نامناسب , ضعیف شدن پیاز مو و … در فرد بروز می کند. بهترین روش برای جلوگیری از ریزش مو استفاده از گیاهان دارویی است . شما می توانید با روش های طبیعی و سالم به تقویت و رویش مجدد موهای خود کمک کنید.

در این مطلب شما را با چند گیاه که برای جلوگیری از ریزش مو مفید هستند آشنا خواهیم کرد با مای هربال همراه باشید.

بعضی از گیاهان مانند صبر زرد و گزنه تصفیه کننده خون و تحریک کننده رشد مو هستند که در ادامه گیاهان دیگر که برای رویش مجدد مو مفید هستند را می خوانید.

صبرزرد: مصرف این گیاه مانع ریزش مو می شود و در رویش مجدد آن نیز موثر است. این گیاه جریان گردش خون در پوست سر را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

غان: یکی دیگر از گیاهان موثردرجلوگیری از ریزش مو غان است .روغن تهیه شده از درخت این گیاه به کاهش ریزش مو کمک می کند و باعث رشد مو می شود. این گیاه را به افرادی که از کم شدن مو رنج می برند توصیه می کنیم.

بابا آدم: این گیاه باعث سم زدایی بدن از مواد شیمیایی می شود که باعث ریزش مو می شوند. عصاره روغن ریشه گیاه باباآدم سرشار از اسیدهای چرب طبیعی و «phytosterols» است که برای حفظ موی سر و رشد طبیعی آن ضروری است این گیاه یکی از موثرترین گیاهان برای جلوگیری از ریزش مو محسوب می شود.

علف گربه: گیاهی دیگر برای جلوگیری از ریزش مو که ضد خارش است و رشد مو را تقویت می کند.

بابونه: این گیاه برای موهای چرب که حاوی شوره سر است مفید و موثر است علاوه بر آن بابونه با ایجاد تعادل در میزان آب مانع خشک شدن پوست نیز می شود. این گیاه تارهای مو را تقویت و احیا می کند و آسیب های مو را که بر اثر بیماری های داخلی به وجود می آید به حداقل می رساند.

دم اسبی: گیاه دم اسبی یکی دیگر از گیاهان موثر در جلوگیری از ریزش مو است که حاوی ماده ای به نام «silica» است که با جوان سازی پیاز مو باعث رشد آن می شود. علاوه بر آن این ماده به رشد ناخن نیز سرعت می بخشد. برای استفاده از این گیاه می توان روغن آن را به طور مستقیم روی پوست سر بمالید و یا به صورت خوراکی, کپسول آن را مصرف کنید.

از جمله گیاهان دارویی دیگر که مانع ریزش مو می شوند عبارتند از: شیرین بیان, همیشه بهار, گزنه, جعفری, رزماری و مریم گلی.

 

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید