نوشیدنی رنگین کمان مرکبات

آّب طعم دار , نوشیدنی رنگین کمان مرکبات

یک نوشیدنی گوارا که مخصوص تابستان است و دارای خواص درمانی هم می باشد در این مطلب قصد داریم نوشیدنی رنگین کمان مرکبات که در واقع آب طعم دار است را به کاربران عزیز اموزش دهیم برای درست کردن این نوشیدنی گوارا و خوش طعم به مواد زیر نیاز داریم .

پرتقال : ۱عدد

لیمو ترش پوست سبز : ۱ عدد

لیمو ترش پوست زرد : ۱ عدد

آب : ۱٫۵ لیتر

طرز تهیه نوشیدنی رنگین کمان مرکبات

برای درست کردن نوشیدنی مرکبات ابتدا لیمو ترش سبز , پرتقال و لیمو ترش زرد را به قطعات باریک قاچ کنید و هسته های داخلشان را خارج کنید. حالا همه قطعات مرکبات را در یک پارچ بریزید و حدود ۱٫۵ لیتر آب به آن اضافه کنید. سپس نوشیدنی را برای ساعت ها درون یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس میل نمایید.

نوش جان

خواص لیمو ترش

همانطور که در مطلب مربوط به خواص لیموترش ذکر شد لیمو دارای خواص زیادی است از جمله می توان به خاصیت ضدباکتریایی, کاهش‌دهنده وزن, تقویت‌کننده سیستم دفاعی بدن, هضم‌کننده و تصفیه‌کننده کبد اشاره کرد.

علاوه بر آن  لیمو ترش یک ماده تقویت کننده زیبای نیز بشمار می رود و موجب طراوت, جوانی و نیروی حیات نیز می شود. همچنین با از بین بردن سلول های بد در بدن از بروز انواع ‫سرطان جلوگیری خواهد کرد. خوب است بدانید یک عدد لیموی ۱۰۰ گرمی حاوی ۲۹ کیلو ‫‏کالری انرژی است. لیمو ترش به دلیل دارا بودن خاصیت اسیدی ضد عفونی کننده ای قوی نیز است . بطوریکه اگر در مسافرتها به آب آشامیدنی مشکوک هستید و می ترسید از آن بنوشید کافی است چند قطره آب لیمو ترش را در آب بریزید زیرا باعث استرلیزه شدن آب میشود و میکربهای موجود در آن را از بین می برد .

خواص پرتقال

پرتقال نیز یکی از پرطرفدارترین میوه های زمستانی است که اغلب در درمان سرما خوردگی ، این میوه را مصرفمی کنند. آیا می دانستید از بهترین روشها برای جلوگیری از سرطان معده ، مصرف پرتقال است.

برخی از خواص پرتقال را باهم می خوانیم که عبارتند از:

اسانس پرتقال ضد عفونت های میکربی است .

مقوی معده و ضد گاز معده است .

ضد سم ، ادرار آور و نرم کننده سینه و ضد استفراغ است .

جوشانده برگهای پرتقال برای شست وشوی ورم ها و کاهش درد مفید است .

خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است .

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید