مواد غذایی چاق کننده صورت

مواد غذایی چاق کننده صورت

برخی از افراد که صورتی لاغر دارند دوست دارند تا صورتشان چاق و به اصطلاح پرتر شود و شاید راه های مختلف هم برای این منظور امتحان کرده باشند یکی از تمرین های ساده برای اینکه صورت تان توپر شود لبخند زدن است ! با لبخند زدن در حدی که به گونه های صورت فشار آید عضلات صورت تقویت خواهد شد اما علاوه بر این روش ساده و موثر مواد غذایی چاق کننده صورت نیز هستند که می توان آنها را در رژیم غذایی قرار داد.

مواد غذایی که در توپر شدن صورت تاثیر گذار هستند عبارتند از:

مصرف سیب زمینی سرخ کرده یا سیب زمینی آب پز اما ماکارونی و ساندویچ در چاق شدن کل اعضای بدن تاثیر دارند .

مصرف روزانه ۵۰ گرم از مغزها مثل تخمه افتابگردان بادام پسته فندق …

شیره خرما و شیره انجیر از دیگر مواد غذایی چاق کننده صورت هستند که در توپر شدن آن بسیار موثرند.

مصرف جوانه گندم ۱۰ دقیقه بعد از غذا

برای چاقی صورت این سالاد را بخورید

جوانه گندم چاق کننده صورت - سالاد چاق کننده صورت

مصرف سالاد کاهو و جوانه گندم در وعده های غذایی بخصوص وعده شام در پر شدن و چاق شدن صورت تاثیر بسزایی دارد همچنین باعث افزایش نشاط و شادابی صورت میشود. جوانه گندم به دلیل اینکه دارای ویتامین E و گروه ویتامین های B است در آبرسانی و افزایش آب میان بافتی صورت تاثیر بسزایی دارد. علاوه بر مصرف سالاد جوانه گندم که از جمله مواد غذایی چاق کننده صورت است می توانید پودر جوانه گندم را با ماست مخلوط و بعد از خوردن یک وعده غذایی ۲ قاشق از آن بخورید.

در زمان استفاده از جوانه به این نکته توجه کنید که مصرف بیشتراز ۲ قاشق پودر جوانه گندم و ماست بعد از غذا می تواند باعث چاقی دیگر نقاط بدن شود بنابراین اگر می خواهید فقط صورت تان چاق شود به خوردن حداکثر ۲ قاشق جوانه گندم و ماست بعد از یک وعده غذایی اکتفا کنید.

معجون خیار و گلاب

از آنجاییکه خیار در گروه میوه های پرآب تلقی می شود دارای خواص بسیاری برای لطافت پوست و آبرسانی به سلول های سطحی پوست است و از جمله میوه های چاق کننده صورت است. استفاده از این میوه بصورت موضعی و خوراکی باعث بهبود آبرسانی سلول های پوستی میشود مخصوصا اگر از ماسک این میوه روی صورت استفاده کنید. با استفاده خیار در مدت ۲ هفته موجب آبرسانی به سلول های پوست و افزایش آب میان بافتی میشود و در چاق شدن و پرتر به نظر رسیدن صورت تان کمک خواهد کرد. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید بهتر است خیار را به صورت رنده شده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید. علاوه بر این می توانید از گلاب مرغوب نیز استفاده کنید. فقط کافی است که گلاب را روی پوست صورت بمدت ۲۰ دقیقه کمپرس کنید. این کار را هفته ای ۳ بار انجام دهید.
چاق شدن صورت با خیار

 

چاقی صورت با نوشیدن آب

آبرسانی پوست و بدن نقش زیادی در پرشدن صورت دارد این یکی از مواردی است که خیلی از ما بسادگی از کنار آن میگذریم بطور مثال خیلی از ما در طول روز بمقدار کافی نمی نوشیم و به تصور اینکه با مصرف ۳ الی ۴ فنجان چای در روز آب مورد نیاز بدن مان تامین میشود از مصرف آب صرف نظر می کنیم یا کمتر می نوشیم این درحالی است که هیچ کدام از مایعات و نوشیدنی ها نمی تواند جایگزین آب شود و نمی تواند اثری که آب روی پوست و چاقی صورت دارد را جبران کند.

نوشیدن آب بخصوص در شرایطی که در حال انجام تمرینات ورزشی و بدنسازی هستید بیشتر احساس میشود زیرا مردان و زنانی که تمرینات ورزشی پیوسته و منظمی دارند با لاغری صورت مواجه خواهند شد در صورتیکه با نوشیدن مقدار مناسب آب می توان آب میان بافتی سلول های صورت را تامین و به چاق تر شدن صورت و پرحجم شدن عضلات آن کمک کرد.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید