لوسیون گزنه ضدریزش و تقویت کننده مو

  • بازدید:1274
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
لوسیون گزنه تقویت کننده و ضدریزش مو

مطلب قبلی سایت  myherbal.ir به ذکر خواص گزنه پرداخته شد یکی از فواید این گیاه دارویی تقویت مو و درمان ریزش مو است  در این مطلب قصد دارم لوسیون گزنه ضدریزش و تقویت کننده مو  و همچنین عصاره این گیاه را در اختیار کاربران گرامی قرار دهم امیدوارم که مفید باشد.

 لوسیون ضدریزش مو

اگر موهای شما بیشتر از حد معمول می ریزد و از این مسئله رنج می برید درست کردن لوسیون گزنه ضدریزش مو را به شما پیشنهاد می کنم کافیست برای آماده کردن آن به اندازه ۳ مشت برگ تازه این گیاه را همراه با ۲۰۰ میلی لیتر آب بجوشانید تا حدی که اندازه مایع نصف شود بعد محلول آماده شده را از صافی رد کنید و دور از خورشید نگه دارید.

لوسیون ضدریزش مو را که با گزنه آماده کرده اید هر روز به اندازه چند قطره به پوست سر بزنید و ماساژ دهید به این ترتیب با استفاده مرتب آن می توانید ریزش موهای خود را کاهش دهید.

در مان ریزش مو با گزنه

از آنجاییکه گزنه سبوم ترشح شده را کنترل می کند در ترکیبات اغلب شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده می شود در صورتیکه موهای شما چرب است می توانید ۲ قاشق غذا خوری برگ گزنه را با ۲۰۰ میلی لیتر آب جوش روی حرارت ملایم بگذارید و به مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد بعد چند قاشق غذاخوری خاک رس سبز را به دم کرده گزنه اضافه کنید تا به شکل خمیر شود . از خمیر گزنه که برای تقویت موهای خود آماده کرده اید قبل از حمام استفاده کنید به این صورت که پوست سر و ساقه موهای خود را با این خمیر آغشته کنید و آرام ماساژ دهید حالا اجازه دهید ۵ الی ۱۰ دقیقه روی سرتان بماند بعد با آّن موهای خود را بشویید . خمیر گزنه را می توانید به مدت ۱ هفته و در ظرف درب دار نگهداری کنید.

رویش دوباره‌ موها با عصاره گزنه و زیتون

از آنجاییکه گیاه دارویی گزنه یکی از گیاهان معروف است که در سراسر جهان در تهیه شامپوها و لوسیون های صنعتی , گیاهی برای تقویت و رویش دوباره مو استفاده می شود و یکی از خواص درمانی گزنه کاهش ریزش مو , تقویت و براق کردن موها است در نتیجه با استفاده از لوسیون این گیاه و عصاره گزنه می توانید به صورت طبیعی و با هزینه کم تر موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید.

برای رویش مجدد موها می توانید از عصاره گزنه و زیتون استفاده کنید به این صورت که برگ های تازه گزنه را در روغن زیتون بگذارید و ظرف حاوی گزنه و زیتون را در جایی تاریک و سرد قرار دهید تا به مدت ۲ الی ۳ هفته بماند بعد از این مدت عصاره گزنه و زیتون آماده است که می توانید پوست سر خود را با آن ماساژ دهید  کافیست در روز چند قطره از عصاره گزنه و زیتون را روی پوست سر خود بریزید و ماساژ دهید با مداومت در استفاده از آن شاهد رویش مجدد موهای خود و پرپشت شدن موهایتان هستید.

عصاره گزنه و زیتون با تحریک کردن ریشه موها باعث رویش مجدد موها میشود .

نکته : در صورتیکه با استفاده از این عصاره احساس خارش روی پوست سر خود کردید پیشنهاد می دهم بجای گزنه از گیاه دیگری برای تقویت موهای خود استفاده کنید.

.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید