لاغری با گیاهان دارویی

کاهش وزن و لاغری با گیاهان دارویی

چاقی عارضه ای که امروزه گریبان گیر بسیاری از افراد در سنین مختلف جامعه اعم از کودک ، جوان و افراد مسن شده است روش های مختلفی برای لاغری و کاهش وزن وجود دارد شما می توانید از رژیم های غذایی استفاده کنید ، ورزش نمایید و هم چنین از نسخه های گیاهان دارویی برای لاغری و کاهش وزن خود استفاده نمایید.

اگر از چاقی رنج می برید ، اگر احساس خوش اندامی نمی کنید ، اگر می خواهید بدون عوارض و به روش طبیعی و سالم وزن خود را کم کنید پس با myherbal.ir همراه باشید در این مطلب قصد دارم چند نسخه لاغری با گیاهان دارویی را برای شما کاربران عزیز بازگو کنم.

گیاهان دارویی موثر برای لاغری

گیاهان دارویی موثر برای لاغری که بدون عوارض اند و در عین حال دارای خواص درمانی هستند و در افزایش انرژی ، بهبود کیفیت خواب و … تاثیر دارند را در این قسمت مطالعه می نمایید.

لاغری با اسپیرولینا

اسپیرولینا نوعی جلبک در آب های شیرین است که دارای آنتی اکسیدان زیادی است همچنین منبع غنی از پروتئین محسوب می شود که در کاهش وزن موثر است برای لاغری با اسپیرولینا کافیست روزانه ۳ تا ۵ گرم از این جلبک را به مدت ۱ الی ۳ ماه مصرف نمایید و سپس یک وقفه ۱۵ الی ۳۰ روز ایجاد کنید و مجددا مصرف اسپیرولینا را شروع نمایید .

در صورت تمایل به مصرف این گیاه برای لاغری به میزان بیشتر لازم است با پزشک مشورت نمایید.

لاغری با چای سبز

یکی از گیاهان دارویی موثر و مفید برای لاغری چای سبز است که به دلیل داشتن ترکیبی به نام EGCG اشتها را کم می کند و باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.
با نوشیدن ۳ فنجان از این نوشیدنی مفید در روز می توانید به ایجاد ۷۰ کالری انرژی ناشی از سوخت چربی ها در بدن خود کمک نمایید . چای سبز به دلیل وجود EGCG ژن های سوخت چربی را در ناحیه شکم فعال می کند و باعث از بین بردن چربی های اضافه شکم می شود در نتیجه تا ۷۷ درصد به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

با مصرف این گیاه دارویی می توانید علاوه بر کاهش وزن از دیگر خواص درمانی چای سبز که در مطالب قبلی سایت در مورد آن صحبت شده است بهره مند شوید.

مصرف بیش از اندازه چای سبز باعث بی قراری, عصبانیت و بی خوابی می‌شود و لازم است افراد مبتلا به فشار چشمی از مصرف آن پرهیز نمایند همچنین افراد مبتلا به میگرن نیز در مصرف آن احتیاط نمایند.

لاغری با دارچین

دارچین چوب خوش عطر و خوش طعمی است که در کاهش وزن موثر است به این صورت که ولع خوردن شیرینی جات را کم می کند و تاثیر مستقیم بر افزایش سوخت و ساز بدن دارد در نتیجه باعث لاغری می شود . هم چنین در تنظیم قند خون موثر است.

کاهش وزن و لاغری با گزنه

گزنه گیاه دارویی موثر در لاغری و کاهش وزن است در صورتیکه نمی توانید از رژیم های لاغری استفاده نمایید مصرف چای گزنه را به شما کاربران گرامی پیشنهاد می کنیم.

به توصیه درمانگران شیوه های طبیعی افرادی که برای لاغری از رژیم غذایی استفاده می نمایند بهتر است که در کنار رژیم خود از چای های گیاهی نظیر گزنه استفاده نمایند . با مصرف این گیاه دارویی علاوه بر کاهش وزن می توانید از دیگر خواص درمانی آن اعم از آرام بخشی و تقویت پوست و مو و … بهره مند شوید .

کافیست برای کاهش وزن و لاغری با گزنه در طول روز ۲ الی ۳ فنجان چای گزنه را میل نمایید.

لاغری با جعفری و هویج

علاوه بر گیاهان دارویی ذکر شده می توانید برای لاغری از جعفری و هویج به صورت معجون استفاده نمایید ترکیب این دو در کاهش وزن و پیشگیری از چاقی بسیار موثر است و یکی از مفید ترین نسخه های گیاهی محسوب می شود.

با نوشیدن این معجون بین دو وعده غذای اصلی می توانید به مقدار زیادی به از بین بردن چربی و شکسته شدن سلول های چربی کمک کنید . همچنین آب جعفری به تنهایی باعث تنظیم قند خون در بدن می شود و برای کاهش وزن موثر است .

دیگر گیاهان دارویی موثر در کاهش وزن و لاغری

دیگر گیاهان دارویی موثر در کاهش وزن و لاغری  به غیر از موارد ذکر شده عبارتند از نعناع , شوید خشک , رازیانه , آب کرفس و زیره

مصرف نعناع تازه در میان وعده های غذایی باعث کاهش اشتها می شود و از جمع شدن چربی پیشگیری می کند.

آب کرفس نیز در شکستن سلول های چربی کمک می کند .

شوید نیز یکی از بهترین چربی سوزها است که می توانید به ماست اضافه نمایید .

رازیانه در مواردی که اضافه وزن شخص به آب میان بافتی بازمی گردد به دلیل خاصیت ادرارآوری به کاهش وزن کمک می کند.

زیره نیز با افزایش سوخت و ساز چربی باعث کاهش وزن می شود.

 

موارد پرهیز

دقت نمایید از مصرف ترکیبات گیاهی که خاصیت ملین دارند به صورت طولانی مدت پرهیز نمایید . برخی از ترکیبات گیاهی حاوی گیاهان ملینی اعم از سنا هستند که باعث تحریک روده می شوند.
 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید