عرق رازیانه

خواص عرق رازیانه

رازیانه از گیاهان دارویی با طبیعت گرم است که دارای مقدار زیادی هورمن زنانه است عرق رازیانه دارای خواص زیادی از جمله برای سلامتی پوست است علاوه بر اینکه برای پوست خوب است در درمان بعضی از بیماری ها نیز موثر است . هم چنین رازیانه را می توان به صورت دمنوش نیز تهیه و مصرف کرد اما در این مطلب خواص عرق رازیانه را برای شما کاربران عزیز شرح خواهم داد .

خواص عرق رازیانه

همانطور که اشاره شد عرق رازیانه خواص دارویی زیادی دارد اعم از تقویت دید ، برطرف کردن چین و چروک و برطرف کردن ورم پلک علاوه بر این موارد خواص دیگری نیز دارد که در ادامه به آن پرداخته شده است .

این نوشیدنی را می توانید همراه با ۱ قاشق عسل میل کنید .

عرق رازیانه در درمان تکمیلی دیسمنوره که قاعدگی دردناک است و در درمان آمنوره یا قطع قاعدگی و برای افزایش شیر موثر است هم چنین در درمان قاعدگی طولانی که موسوم به هایپر منوره است نقش دارد. نکته ای که باید به آن دقت شود اینست که در صورت وجود قاعدگی طولانی مصرف این عرق در ایام پریود قطع می شود .

در درمان تکمیلی در رفع عوارض یائسگی یا منوپوز موثر است. هم چنین در ایجاد صفات ثانویه جنسی زنان نقش دارد هم چنین رازیانه خاصیت ضد سکسکه را دارد و علاوه بر آن برای خانم ها ضد چاقی است .

از دیگر اثرات عرق رازیانه افزایش میل جنسی در بانوان است هم چنین در درمان هیرسوتیسم (موهای زائد صورت و اندام) موثر است که برای این منظور باید عرق رازیانه را ۴۰ الی ۱۲۰ روز مصرف کرد .

این نوشیدنی به دلیل داشتن طبیعت گرم برای بانوان با طبع سرد خوب است و در بانوان دارای طبع گرم باعث افزایش فضار خون و التهاب می شود .

عرق رازیانه علاوه بر اینکه خواص زیادی دارد اما لازم است بدانید که مصرف زیاد آن نیز دارای مضراتی است که ذکر شده است.

مضرات رازیانه

مصرف بیش از حد عرق رازیانه ممکن است باعث افزایش حساسیت پوستی شود هم چنین افرادی که دارای ناراحتی تنفسی هستند باید در مصرف این گیاه مراقب باشند چون ممکن است با مصرف این گیاه و یا حتی تنفس آن دچار حمله آسم شوند.

از دیگر مضرات احتمال کاهش نیروی جنسی در آقایان است هم چنین مصرف زیاد عرق رازیانه و یا گیاه آن باعث قطع شیر در زنان شیرده می شود . هم چنین باعث لاغری در خانم ها و چاقی در آقایان می شود .

با مصرف زیاد عرق رازیانه و یا گیاه آن افرادی که سرد مزاج هستند دچار سردرد می شوند.

در مطالب بعدی اموزش تهیه کرم رازیانه ، دمنوش و .. قرار داده می شود.

نحوه خرید عرق رازیانه

مای هربال عرق رازیانه اصل را عرضه می کند برای خرید کافیست از طریق فرم زیر درخواست نمایید تا با شما تماس گرفته شود و عرق گیاهی مورد نظر برای شما ارسال شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید