دمنوش انار

دمنوش انار

آب انار یکی ازنوشیدنی های پرطرفدار و مفید است که سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است.دمنوش انار نیز یکی دیگر از نوشیدنی هایی است که دارای خواص درمانی است و معمولا به چای معمولی ,یا چای های گیاهی دیگر اضافه می شود تا دمنوشی ترکیبی بوجود آید.

در طرزتهیه دمنوش انار می توانید به ۳ روش عمل کنید که عبارتند از :

۱-  استفاده از آب انار

در این روش از تهیه دم نوش آب انار طبیعی را گرم کنید و در صورت تمایل می توانید آن را شیرین کنید. سپس آب انار را به چای سبز, چای سیاه یا هر دمنوش گیاهی دیگری اضافه کنید.

۲-  طرزتهیه دمنوش انار با استفاده از دانه های خشک شده

در این روش از طرزتهیه دمنوش انار نوشیدنی مفید و خوش طعم به مواد زیر نیاز داریم که عبارتند از :

  • دانه ی انار: ۱۰۰ گرم
  • آب : ۶ لیوان
  • عسل یا شکر : ۱ قاشق چای خوری

ابتدا آب را روی حرارت قرار دهید زمانی که آب به جوش آمد, دانه های انار را اضافه کنید و حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت ۳ دقیقه بماند تا دم بکشد. دمنوش انار را از روی حرارت بردارید و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس, چای را صاف و نوش جان کنید.

۳- طرزتهیه دمنوش انار  با استفاده از دانه های تازه

در این روش از طرزتهیه دمنوش دانه های انار را جدا کنید و سپس در مخلوط کن بریزید یا در هاون بکوبید. حالا آب را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و بعد دانه ها را به آن اضافه کنید, حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت ۳ دقیقه بماند تا دم بکشد. حالا می توانید دمنوش را از روی حرارت بردارید و بعد از ۱۰  تا ۱۵ دقیقه چای را صاف و نوش جان کنید.

فواید و خواص دمنوش انار

از دوران های کهن, انار  را به عنوان نمادی از ازدواج, باروری, فراوانی و عدالت شناخته شده است. در این قسمت با فواید و خواص دمنوش انار آشنا خواهید شد.

لازم است بدانید از دانه ها و آب انار و سس های درست شده از دانه های آن به عنوان یک تقویت کننده ی قلب استفاده می شود.

از جمله خواص دمنوش انار می توان به بهبود سلامت قلب, درمان افسردگی و حفظ تعادل و سلامت ذهنی, ارتقای عملکرد دستگاه ایمنی اشاره کرد. ویتامین ها و آنتی اکسیدان های موجود در انار دستگاه ایمنی را تقویت می کنند.

این میوه بهشتی سرشار از پلی فنول ها است که با رادیکال های آزاد مقابله می کنند. میزان پلی فنول های موجود در این میوه از چای سبز و بلوبری نیز بیشتر است به همین سبب انار را به یک ماده ی ضدسرطان مؤثر تبدیل کرده است.

دمنوش انار موجب کاهش کلسترول بد (LDL) می شود.

جهت درمان تصلّب شراین, بیماری مزمن قلبی, ایدز, افزایش کلسترول خون, افزایش چربی خون و فشار خون بالا نیزمفید است همچنین با نوشیدن این دم نوش خطر ابتلا به سرطان سینه ی هورمونی کاهش می یابد.

براساس تحقیقات انجام شده در سال های اخیر مشخص شده است که آب انار باعث کاهش التهاب سلولی می شود همچنین از رشد تومورهای پروستات جلوگیری می کند و سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) را کاهش می دهد از دیگر خواص آب انار جلوگیری از سرطان سینه است و گسترش سلول های سرطانی سینه را متوقف می کند.

عوارض دمنوش انار

در رابطه با عوارض دمنوش انار تاکنون گزارشی دریافت نشده است اما به دلیل قند موجود در انار, بهتر است ‌بیماران دیابتی در مصرف آن احتیاط کنند.

همچنین دمنوش انار می تواند خطر رابدومیولیز (تخریب عضلات اسکلتی) را در افرادی که از داروهای ضدچربی (داروهای خانواده ی استاتین ها) استفاده می کنند افزایش دهد. به همین دلیل, کسانی که از داروهای ضدچربی استفاده می کنند, باید از مصرف دمنوش انار پرهیز نمایند.

 

منبع :   baghdaroo.com

 

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید