دمنوشی برای تصفیه خون

دمنوشی برای تصفیه خون , تصفیه خون

آویشن گیاهی دارویی که برای درمان بی‌خوابی و امراض جهاز هاضمه مفید است در این مطلب شما را با دمنوشی برای تصفیه خون آشنا می کنیم . در این دم نوش از گیاه دارویی آویشن استفاده شده است که در مطالب قبلی درباره خواص آن صحبت کرده ایم برای آگاهی بیشتر می توانید به مطلب خواص آویشن مراجعه کنید.

استفاده ازاین گیاه درمانی طبیعی و بی‌خطر برای نفخ معده, بوی بد دهان, گلودرد, آب ریزش بینی, سرفه, تعریق و غیره است.

تصفیه خون با دمنوش آویشن

برای تصفیه خون کافیست دمنوش آویشن را درست کنید و روزانه میل کنید برای این منظور ۵ تا ۱۰ گرم آویشن را در یک لیتر آبجوش دم کنید و با کمی عسل نوش جان کنید این دم نوش برای بیماران مبتلا به تنگی نفس , کلیه , مثانه , درد مفاصل و سیاتیک مفید و موثر است.

دیگرخواص آویشن

آویشن علاوه بر اینکه باعث تصفیه خون می شود دارای خواص ضدعفونی کننده, هاضم غذا, ضدسرفه, ضدبو, ضدتشنج نیز است .جوشانده این گیاه را می توان برای درمان پیچش روده و اسهال استفاده کرد.

این گیاه دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی نیز است

روغن آویشن از برگ‌های آن گرفته می‌شود و اغلب به‌ عنوان داروی طبیعی برای سرفه کاربرد دارد.

تامین تمامی ویتامین‌های مورد نیاز بدن در روز از طریق خوردن موادغذایی تاحدودی سخت است. خوب است بدانید این گیاه منبع غنی از ویتامین  C  و A است و دارای مواد معدنی اعم از مس, فیبر, منگنز و آهن نیز می باشد.

روغن آویشن برای معطر کردن نیز استفاده می‌شود زیرا حاوی ماده فعالی به نام «کارواکرول» است. در مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۳ مشخص شد کارواکرول با تاثیر روی فعالیت اعصاب موجب تقویت احساس سرحالی و شاد بودن در فرد می‌شود.

این گیاه از آنجاییکه دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی است برای درمان و کاهش ریزش مو مفید است کافیست موی سر را با محلول رقیق اسانس آویشن شست‌وشو دهید تا سبب افزایش جریان خون در پوست سر و قوی شود و از ریزش مو جلوگیری کند.

خاصیت آویشن در گندزدایی

گرد و خاک یکی از خطرناک‌ترین آلاینده‌های هوا در فضای خانه است برای از بین بردن آن می توان از روغن آویشن استفاده کرد زیرا روغن این گیاه دارای خواص ضدقارچی است.این گیاه یکی از عناصر تشکیل دهنده بسیاری از حشره‌کش‌ها به حساب می‌آید و برای از بین بردن ویروس, باکتری‌ها, موش‌ها و دیگر جانوران موذی استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید