درمان موخوره با گیاهان دارویی

  • بازدید:772
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
درمان موخوره با گیاهان دارویی

موخوره آسیبی است که بر اثر برس کشیدن و سشوار کردن زیاد به مو وارد می شود و بسیاری از خانم ها از این مورد ناراحت هستند و از روشهای مختلف برای درمان آن استفاده می کنند.

در این مطلب روشهایی از درمان موخوره با گیاهان دارویی ذکر شده است که می تواند به افرادی که موخوره دارند کمک نماید.

موخوره بیشتر در موهای خشک و شکننده به وجود می آید اگر سر موهای شما چند شاخه شده است بدانید که موهای شما دچار آسیب موخوره شده اند که این آسیب رشد موها را کاهش می دهد. راه های مختلفی برای درمان موخوره با گیاهان دارویی وجود دارد که چند روش در این مطلب آورده شده است .

لازم است قبل از روشهای درمان موخوره علت ایجاد شدن آن را بدانید همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد برس و سشوار یکی از علتهای بروز موخوره است علاوه بر آن شامپوهای اسیدی یا قلیایی ، فرهای دائمی ، دکلره بیش از حد و رنگ کردن زیاد در به وجود آمدن و تشدید موخوره تاثیر دارند .

روشهای درمان موخوره با گیاهان دارویی

روشهای مختلفی برای درمان موخوره با گیاهان دارویی وجود دارد که در چند نسخه ذکر شده است و شما می توانید در صورت داشتن موخوره با انتخاب هر کدام از این روشها در درمان و تقویت موهای خود اقدام نمایید.

نسخه ۱ درمان موخوره

۱ لیوان شیرین بیان را در ۳ لیوان آب جوشیده بریزید و روی حرارت بگذارید تا ۱۰ دقیقه بجوشد و آرام آرام دم بکشد وقتی محلول شیرین بیان دم کشید از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سرد شود و سپس از صافی رد کنید و هر روز از این محلول به موهای سرتان بمالید این کار را به صورت متوالی انجام دهید بعد از مدتی متوجه درمان موخوره موهای خود خواهید شد

نسخه ۲ درمان موخوره

روش دیگر درمان موخوره با گیاهان دارویی استفاده از ریشه کنجد است به این صورت که ریشه کنجد را در آب جوش خیس کنید و به مدت ۱۵ دقیقه کنار بگذارید سپس ریشه کنجد را در آب جوش روی حرارت بگذارید تا به مدت نیم ساعت بجوشد و بعد از صافی رد کنید و به موهای خود بمالید.

نسخه ۳ درمان موخوره

۵۰۰گرم (نيم كيلو) آرد نخود خام را با ۲۰۰ گرم برگ مورد و نيم كيلو حنا مخلوط کنيد، سپس مخلوط را به پنج قسمت تقسيم كنيد و پنج شب پشت سر هم با زرده تخم مرغ به سر بماليد.

به غیر از سه روش فوق شما می توانید به روشهای دیگر که در زیر آورده شده است با استفاده از گیاهان دارویی و به صورت طبیعی موخوره را درمان نمایید

  1. موهای خود را در آب جوشانده تخم پیاز قرار دهید
  2. برای درمان موخوره حداقل لازم است در ماه یکبار از جوشانده گل بابونه یا گل ختمی استفاده کنید.
  3. هم چنین روش دیگر درمان موخوره با گیاهان دارویی ریختن چند قطره آمونیاک در ۱ لگن آب و شستشوی موهای خود با محلول آمونیاک است.
  4. روغن بادام و بنفشه و كتيرا نیز در درمان این آسیب موثر است .
  5. گل ريواس، شاه تره و سدر را به ميزان مساوى در آب خيس كنيد و بگذارید به مدت ۲۴ ساعت بماند، سپس مايع صاف شده آن را به سر بماليد.

نکات درمان موخوره

غیر از روشهای گیاهی در درمان موخوره می توانید با رعایت چند نکته موخوره را درمان کنید یکی از نکات استفاده کمتر از سشوار است گاهی موهای خود را ببافید ، از برس ها وشانه های چوبی استفاده کنید ، هنگام شستشوی موها از آب خیلی گرم استفاده نکنید و از روغن های گیاهی استفاده کنید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید