درمان لک ‌های پوستی با شیرین بیان

درمان لک های پوستی با شیرین بیان

برای درمان لک های پوستی شیرین بیان را به شما پیشنهاد می کنیم بدون صرف هزینه زیاد و با گیاهان دارویی بصورت طبیعی پوستی زیبا و سالم داشته باشید.

شیرین بیان یکی از گیاهان دارویی بومی مناطق مدیترانه با نام علمی Glycyrrhiza globra است و در ایران نیز در اکثر نقاط کشور می روید . شیرین بیان گیاهی چند ساله و با ساقه ای بطول یک متر که در نواحی معتدل تا ارتفاع دو متر نیز می رسد.

شیرین بیان از نظر طب قدیم ایران دارای طبیعت معتدل است.

از عصاره گیاه دارویی برای درمان لک‌ های پوستی استفاده می ‌شود, بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است, نتایج رضایت ‌بخشی بدست آمده و می ‌توان از مزایای طبیعی شیرین بیان بهره مند شد.

خوب است بدانید که بی ‌خطرترین عامل روشن‌ کننده رنگدانه که دارای کمترین ملانوم است, عصاره شیرین ‌بیان است که به عنوان شفاف ‌کننده ی پوست در ترکیبات زیبایی به کار می‌ رود و می ‌تواند در ترکیبات کرم‌ های آرایشی صورت نیز استفاده شود.

علاوه بر آن عصاره شیرین‌ بیان از لحاظ تئوری به عنوان یک مشتق ضدالتهاب موضعی مطرح است که باعث کاهش قرمزی پوست و تیرگی پس از التهاب می شود.

درمان لک های پوستی با شیرین بیان یکی از خواص این گیاه پرفایده است.

درمان لک های پوستی

شیرین بیان دارای ماده فعال شناخته شده بنام فلاونوئید است که با پراکنده کردن ملانین, باعث روشن شدن پوست می شود.

دوز قابل استفاده, ۱ گرم در روز بمدت چهارهفته است تا اثر بالینی آن ظاهر شود. عصاره این گیاه دارویی مفید هنوز در شمال آمریکا در دسترس نیست اما در بخش‌هایی از جهان به خصوص در مصر استفاده می ‌شود.

ماده اصلی هیدروفوبیک این گیاه  که در اثر گرفتن عصاره شیرین ‌بیان به دست می ‌آید, گلابریدین است که روی پوست موثر می‌ باشد.

خواص درمانی شیرین‌بیان از دیرباز شناخته شده است و علاوه بر درمان لک های پوستی برای درمان انواع سرفه‌ها و به عنوان داروی مسکن در پوست نیز استفاده می شده است.

درمان اسپاسم و تورم مفاصل و به عنوان ماده‌ای ملین از دیگر خواص شیرین بیان است.

از عصاره ریشه ی این گیاه دارویی نیز, به عنوان سد مقاوم در برابر برخی ویروس‌ها مثل هرپس و هپاتیت A و یا در برابر عفونت کاندیدا استفاده می ‌شده است.

درصورتی که به عصاره شیرین بیان دسترسی دارید کافیست یک روز در میان صورت و گردن خود را با عصاره آن، نرم و آرام ماساژ دهید. این ماساژ باعث می شود تا علاوه بر یک دست شدن رنگ پوست‌تان عضلات صورت‌تان نیز فرم مناسبی به دست آورند.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید