درمان سریع جوش صورت

  • بازدید:1149
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
    3
درمان سریع جوش صورت

در مطالب قبلی در رابطه با درمان جوش صورت با عسل صحبت کردیم در این مطلب قصد دارم چند درمان سریع جوش صورت را به شما معرفی کنم امیدوارم این مطلب مفید باشد با مای هربال همراه باشید.

در ابتدا به معرفی کوتاهی از این عارضه پوستی می پردازیم جوشها زائده‌ های کوچک پوستی هستندکه به وسیله‌ی میکروب‌ها آلوده وملتهب می شوند و درمرحله‌ی بعد ترشحات سطح آنها را پر می‌کنند.

اغلب ما این را می دانیم که استفاده ازموادشیمیایی خشن, شست‌وشوی طاقت‌فرسا وحتی لایه‌برداری‌ و لیزرکردن تحت‌نظر پزشک پوست را حساس کرده و مشکل را تشدید می‌کند. بنابراین برای درمان جوش‌های دوره‌ای که به تعداد دفعات محدود ظاهر می شوند می توان از روش های خانگی استفاده کرد که به سرعت باعث از بین بردن آکنه و جوش می شوند .

برای درمان سریع جوش صورت می توانید از روشهای مختلف بصورت خانگی و طبیعی استفاده کنید . روشهای ذکر شده در این مطلب تاثیر مفیدی خواهند داشت.

هرچه سریع‌تر از یخ استفاده کنید

اولین درمان سریع جوش استفاده ازیخ است. این روش برای جوشی که هنوز کاملا عفونی نشده است به کاهش التهاب کمک می‌کند و باعث منقبض شدن غددچربی میشود که در نتیجه چربی اضافه ومیکروب‌های درون آنرا ازآن بخش پوست بیرون میراند.

برای درمان سریع جوش صورت با یخ به روش زیر عمل کنید:

یخ را درتکه ای پارچه بگذارید وروی ناحیه ای که درحال جوش زدن است به مدت چند ثانیه نگهدارید.

چند دقیقه فاصله بیندازید و مجددا مرحله‌ی قبل را تکرارکنید.

اینکار را می توانید به دفعات دلخواه تکرارکنید با این روش جوش درعرض یکی دو روز از بین می‌رود.

درمان سریع جوش با عسل

عسل ماده‌ای با خواص ضدعفونی‌کننده است که به از بین بردن عوامل میکروبی اطراف غددچربی کمک می‌کند و باعث کاهش میکروب ها می شود که سرعت بهبودی را افزایش می دهد.

برای درمان سریع جوش با عسل به روش زیر عمل کنید:

یک اپلیکاتور پنبه‌ای استریل را در عسل طبیعی فرو ببرید وروی پوست خود بمالید و اجازه دهید به مدت۳۰دقیقه روی پوست بماند سپس با آب گرم بشویید.

روش دیگر استفاده از عسل اضافه کردن پودر دارچین به آن است که ماده سفت تری بدست می آید این ماسک را روی جوش بگذارید و اجازه دهید شب تا صبح بماند.

درمان سریع جوش با آبلیمو

یکی دیگر از روشهای خانگی درمان سریع جوش صورت استفاده از آبلیمو است روشی معجزه آسا برای رهایی از آکنه و جوش که به دلیل خاصیت میکروب کشی که دارد باعث از بین رفتن ارگانیسم های میکروسکوپی دخیل در جوش می شود همچنین آبلیمو به دلیل خاصیت جمع کنندگی باعث رانده شدن چربی های تجمع یافته میشود.

چند راه برای استفاده از لیمو را در این قسمت می خوانید:

۱ – قبل ازخوابیدن یک گوش‌پاک‌کن استریل پنبه‌ای را آغشته به آبلیمو کنید و آبلیمو را روی جوش بمالید.

۲ –برای جوش‌های جدی‌تر پودردارچین و آبلیمو را با هم مخلوط کرده وقبل ازخواب روی جوش بمالید و بگذارید تا صبح بماند. این روش به درمان سریع جوش صورت کمک می کند اما برای افرادیکه دارای پوست حساس هستند توصیه نمی‌شود.

خمیردندان راه‌حل جوش‌های آب‌دار

 

درمان فوق العاده برای جوش خمیردندان است. اگر بعد از یخ گذاشتن خمیردندان را استفاده کنید سریع‌ترین اثر را خواهد داشت. نکته ای که باید در استفاده از خمیر دندان به آن توجه کنید اینست که حتما ازخمیردندان‌های سفید‌رنگ و غیرسفید‌کننده استفاده کنید. همچنین ازانواع خمیردندان‌های ژل‌ مانند استفاده نکنید.

نحوه‌ی استفاده از این روش برای درمان سریع جوش صورت به صورت زیر است:

قبل ازاینکه جوش روی صورت‌‌تان جاخوش کندکمی خمیردندان سفید را روی آن بمالید و اجازه دهید تا صبح بماندوقتی بیدارشدید با آبسرد بشویید.

اگر در طول روز مجبور به ترک خانه نیستید می‌توانید اینکار را در میانه‌ی روزدوباره تکرارکنید.

برای موثر واقع شدن این روش لازم است خمیردندان حداقل۳۰دقیقه روی پوست بماند.

دقت کنید خمیردندان می‌تواند برای پوست ایجادحساسیت کند,بنابراین مهم است که ازاین روش با احتیاط و به شیوه‌ی درست استفاده کنید.

برای درمان جوش ازبخور استفاده کنید

 

برای درمان سریع جوش صورت بخور روشی است که نباید فراموش کنید. استفاده ازبخورگرم باعث بازکردن منافذ پوستی و بیرون ریختن مواد زايد از آن می شود این روش تاثیر فوق‌العاده‌ای برای پوست افرادی که ازجوش رنج می‌برند به همراه دارد.

نحوه‌ی استفاده از بخور برای درمان سریع جوش :

یک ظرف بزرگ را با آب داغ پر کنید سپس صورت خود را در نزدیکی دهانهی ظرف قرار دهید طوریکه بخار آب به پوست تان برسد.به هیچ وجه پوست‌تان رادرتماس باآب داغ قرار ندهید,زیرا ممکن است منجر به سوختگی شود.

بخور را به مدت۳۰دقیقه انجام دهید و سپس به پوست‌تان مرطوب‌کننده بمالید.

درمان سریع جوش با روغن درخت ‌چای

روغن درخت چای یکی از بی نظیرترین درمان کننده های جوش‌های پوستی است. این روغن دارای خاصیت ضدباکتریایی است که به جنگ میکروب‌هایی می‌رود که مشکلات پوستی ایجاد می‌کنند و به دلیل دارا بودن خواص تسکین‌بخشی , قرمزی جوش‌ها را کاهش می‌دهد. علاوه بر آن روغن درخت چای  با خشک کردن جوش‌ها و کمودون‌های سرسفید آنها را بهبود می‌دهد.

نحوه‌ی استفاده از روغن درخت چای برای درمان سریع جوش صورت به این صورت است که :

گلوله‌ی پنبه‌ای را در روغن غوطه‌ور کنید و بر ناحیه جوش بمالید و بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب بشویید.

روش دیگر استفاده از این روغن به این صورت است که می توانید چندقطره از روغن را در یک قاشق ژل آلوئه‌ورا مخلوط کنید و  روی جوش‌ها و سایر نقاط مشکل‌دار پوست‌تان بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را بشویید.

دقت کنید استفاده از روغن درخت چای برای پوست های حساس توصیه نمی شود.

درمان سریع جوش با سیر

سیر گیاهی با خواص اثبات شده‌ی قوی ضدباکتریایی, تقویت سلولی و ضدویروس است که به عوامل بیماری‌زای مسری حمله‌ می‌کند. علاوه بر آن در تقویت قوای جسمی نیز نقش دارد.

استفاده از سیر خام در طب قدیمی هند, آیوروِدا, یکی از بهترین درمان‌ها برای جوش‌های رسیده محسوب می‌شود و طبیبان آیورودا بر سر خواص سیر در درمان جای جوش‌ها و همچنین در جلوگیری از عود مجدد جوش قسم می‌خورند.

سیر این ماده‌ی ضدویروس, ضدقارچ و ضدسرطان برای درمان سریع جوش‌ها کارساز و مفید  است. همچنین سولفور موجود در آن به تسریع فرایند بهبودی جوش کمک می‌کند.

نحوه‌ی استفاده از سیر برای درمان سریع جوش صورت به اینصورت است که :

۱ حبه سیر را دو قسمت کنید و نیمی از آن را روی جوش بمالید و بعد از ۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

درمان جوش با جوش‌شیرین (بی‌کربنات سدیم)

یکی دیگر از روشهای خانگی مفید برای درمان جوش استفاده از جوش شیرین است که عمل لایه‌برداری را انجام میدهد و با اینکار باعث باز‌ کردن راه تخلیه‌ی چربی و سلول‌های مرده می شود و جوش‌ها را از بین ‌می‌برد. از دیگر کاربردهای جوش شیرین می‌توان به عنوان ضدبو, به عنوان خمیردندان و در محلول‌های مختلف خانگی برای لایه‌برداری پوست اشاره کرد.

ملتهب شدن جوش هنگامی که سلول‌های پوست و ارگانیسم‌های کوچک در کنار هم جمع می‌شوند و یک جوش متورم را ایجاد می‌کنند, شکل می‌گیرد. التهاب پوست علاوه بر اینکه توجه دیگران را جلب می‌کند دردناک نیز است.

بخشی از قدرت جوش‌شیرین در مراقبت پوست به این دلیل است که قادر به درمان التهاب پوست است. شما می توانید  از مواد معمولی موجود در آشپزخانه برای درست کردن ماسک‌های قوام‌دار با پایه‌ی جوش‌شیرین استفاده کنید. ماسک‌های خانگیِ صورت که با جوش‌شیرین درست میشوند به پیشگیری و درمان مشکلات پوستی کمک خواهند کرد.

نحوه‌ی استفاده از جوش شیرین برای درمان سریع جوش صورت به صورت زیر است

جوش‌شیرین را با مقداری آب و آبلیمو مخلوط کنید تا یک خمیر باقوام بدست آید حالاپوست خود را به دقت بشویید و در حالیکه نم‌دار است خمیر را در نواحی مشکل‌دار پوست بمالید, سپس چند دقیقه صبر کنید تا خمیر روی پوست شما خشک شود.

و بعد صورت‌ خود را با آب گرم بشویید.

برای اینکه با این روش سریع‌تر به نتیجه برسید این کار را دوبار در روز تکرار کنید.

نکته ای که باید به آن دقت کنید اینست که هرگز جوش‌شیرین را بیشتر از چند دقیقه‌ی محدود روی پوست نگذارید, زیرا ممکن است منجر به خشکی و حساسیت شود.

درمان جوش صورت با خیار

خیار میوه ای  سرشار از پتاسیم و ویتامین‌هایA ,C و E است. همچنین این میوه دارای خواص خنک‌کنندگی و تسکین پوست نیز است. خوب است بدانید که در کشورهای خاورمیانه و آسیایی آب خیار برای خنک کردن بدن و پوست‌, درمانی متمایز محسوب می شود. که برای ترمیم پوست نیز مفید است و در کاهش التهاب پوستی نیز نقش دارد.

نحوه‌ی استفاده از خیار برای درمان سریع جوش صورت به اینصورت است که :

خیار را خرد کرده روی آن آب بریزید و اجازه دهید به مدت ۱ ساعت بماند. با این کار مواد داخل خیار مثل ویتامین A, پتاسیم و کلروفیل در آب منتشر می‌شوند.

حالا آب خیار را صاف کرده و برای نوشیدن یا شستن صورت استفاده کنید.

نکته: شما می‌توانید با خیار ماسک صورت نیز درست کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید و بعد با آب گرم بشویید. این کار به تمیز کردن آلودگی‌ها و باکتری‌ها از مجاری پوست کمک می‌کند.

درمان جوش و سرکه‌ سیب

اگر به دنبال ماده ای قدرتمند برای درمان سریع جوش هستید سرکه سیب را به شما توصیه می کنیم چرا؟ زیرا ارگانیسم‌های کوچکی که باعث بوجود آمد این مسکل می شوند با سرکه‌ی سیب نابود خواهند شد. این ماده با خواص قلیایی خود, باعث متعادل شدن pH سطح پوست شما می شود و در این شرایط باز هم رشد میکروب‌ها سخت‌تر خواهد شد.

سرکه‌ی سیب با خواص منقبض‌کننده‌ ای که دارد همانند آبلیمو کمک می‌کند که چربی تجمع‌یافته در منافذ پوستی بیرون رانده شود.

دقت کنید با زیاده‌روی در استفاده از سرکه روی پوست, آن را بیش از اندازه خشک نکنید.

نحوه‌ی استفاده از سرکه سیب برای درمان سریع جوش صورت به صورت زیر است:

ابتدا صورت‌تان را با آب شسته و با حوله خشک کنید. یک پیمانه سرکه را با ۳ پیمانه آب مخلوط کرده, حالا گلوله‌ی پنبه‌ای را در آن فرو ببرید و روی نقاطی از پوست که جوش دارد بمالید.

اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه محلول روی پوست بماند, همچنین می‌توانید سرکه را یک شب تا صبح روی پوست‌تان بگذارید. اینکار را هر روز چند مرتبه تکرار کنید تا تاثیر آن را ببینید.

نکته: بعد از استفاده از سرکه سیب برای درمان جوش از تونر پوست استفاده کنید. تونر یک پاک‌کننده‌ی رقیق پوست است که از مواد غیرالکلی ساخته می‌شود و به همین دلیل خشکی پوست ایجاد نمی‌کند.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید