درمان سرفه کهنه و مزمن با گل بنفشه

درمان سرفه کهنه و مزمن با گل بنفشه

بنفشه با نام علمی VIOLA PANSY و دارای طبیعت سرد و تر است این گیاه چند ساله از جنس Viola و خانواده بنفشگان که بومی اروپا و شمال غرب آسیا می باشد در این مطلب قصد داریم چند نسخه درمانی گل بنفشه را برای علاقمندان به طب سنتی معرفی کنیم امیدوارم این مطلب مفید باشد.

اگر دچار سرفه کهنه و مزمن هستید می توانید از گل بنفشه برای درمان استفاده نمایید برای آگاهی بیشتر با مای هربال همراه باشید.

نسخه های درمانى گل بنفشه

۱- برای درمان سرفه کهنه و مزمن با گل بنفشه پنجاه گرم از گل بنفشه را در ۱ لیتر آب بریزید و روى حرارت بگذارید تا زمانیکه بجوش آید سپس در ظرف را گذاشته و از روی حرارت بردارید و اجازه دهید بمدت ۱۵ دقیقه بماند تا دم بکشد سپس جوشانده را صاف کرده و روزانه ۳ تا ۵ فنجان از آب آن را در طول روز بنوشید این جوشانده دارای خواص درمانی به شرح زیر می باشد:

  • خلط آور
  • درمان کم‏خونى
  • برطرف کردن عطش
  • تسکین سرفه کهنه و مزمن
  • درمان برونشیت
  • تبى که از زکام باشد را قطع مى ‏کند

 

۲-  برای برطرف کردن اسهال صفراوی کافیست هر روز ۸ الی ۱۵ گرم گل بنفشه خشک را به صورت گرد درآورده و با آب سرد بخورید و یا سه مثقال از پودر گل بنفشه را با ۱ مثقال شیرخشت مخلوط کرده میل کنید.

۳- برای برطرف کردن خارش بدن سالخوردگان نیز می توانید از خواص گل بنفشه بهره مند شوید کافیست ۲۰ گرم از گل بنفشه را همراه با برگ و ساقه‏ ها در نیم لیتر آب سرد بمدت ۲ ساعت بخیسانید سپس روى حرارت گذاشته و در ظرف را بگذارید و بمدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید روی حرات بماند تا دم بکشد حالا آب آن را صاف کرده و روزانه ۴ فنجان در طول روز به مرور در چهار مرتبه بنوشید.

 

۴-  برای درمان سینه پهلو (ذات الریه) می توانید از گل بنفشه استفاه کنید برای این منظور گل بنفشه را همراه  گل نیلوفر به اندازه مساوى بجوشانید و آب آن را با شکر مخلوط کرده و اجازه دهید تا قوام بیاید .هر ۳ ساعت ۱ قاشق سوپخورى از آن بخورید تا سینه‏ پهلو را برطرف نماید.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید