درمان جوش بعد از اصلاح به روش طبیعی

  • بازدید:8331
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
درمان جوش بعد از اصلاح

جوش صورت یکی از عارضه های پوستی است که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد و به دلایل گوناگون در افراد بروز پیدا می کند.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که بعد از اصلاح صورت تان جوش می زند می توانید به روشهای طبیعی و با استفاده از ماسک های خانگی که بدون عوارض هستند برای درمان جوش بعد از اصلاح اقدام کنید در این مطلب از مای هربال چند روش طبیعی برای کاهش و درمان جوش را به شما خواهیم گفت با ما همراه باشید و ما را از نظرات خود آگاه نمایید.

عسل برای جوش بعد از اصلاح

 

یکی از روشهای طبیعی برای درمان جوش بعد از اصلاح استفاده از عسل است این ماده غذایی ارزشمند دارای خاصیت ضدباکتری است و می تواند به سرعت حساسیت و قرمزی پوست را درمان و بهبود بخشد همچنین باعث رطوبت پوست شده و تورم و التهاب پوست را نیز درمان می کند و از عفونت پوست نیز جلوگیری خواهد کرد برای داشتن پوستی سالم حتما از عسل مرغوب استفاده کنید تا معجزه درمانی و زیبایی آن را روی پوست خود ببینید.

۲ ماسک عسل را که باعث درمان جوش صورت بعد از اصلاح می شود در ادامه مطالعه می کنید که عبارتند از :

۱ – کمی‌عسل را به پوست بمالید و اجازه دهید روی پوست خشک شود, سپس آن را با آب سرد بشویید.

۲ – علاوه بر روش اول می توانید نصف قاشق چای خوری عسل را با ۱ قاشق غذاخوری ماست مخلوط کردوه و روی  پوست بزنید و اجازه دهید به مدت  ۱۵ دقیقه  روی پوست بماند و بعد پوست را با آب ولرم بشویید.

برای اینکه شاهد نتیجه فوق العاده عسل در درمان جوش بعد از اصلاح باشید کافیست یکی از دو روش ذکر شده را ۳ الی ۴ مرتبه در روز انجام دهید.

جوش شیرین برای جوش بعد از اصلاح

جوش شیرین یکی دیگر از درمان‌های طبیعی و خانگی قدیمی‌ است که برای بهبود این عارضه پوستی استفاده می شود . خاصیت ضدالتهاب این ماده باعث تسکین پوست می شود و خارش و قرمزی پوست را نیز کاهش می دهد.

برای درمان جوش بعد از اصلاح با جوش شیرین به صورت زیر عمل کنید.

۱ –  یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۱ پیمانه آب مخلوط کنید.

۲-   یک تکه پنبه را به محلول آغشته کرده و به پوست بزنید.

۳-  حالا ۵ دقیقه صبر کنید و بعد پوست را با آب سرد بشویید.

این کار را ۲ تا ۳ مرتبه در روز انجام دهید تا جوش ها برطرف شوند.

 

خیار برای جوش بعد از اصلاح

 

یکی دیگر از روشهای طبیعی برای کاهش و درمان جوش و حساسیت پوست استفاده از ماسک خیار است این میوه به دلیل خاصیت آبرسانی و ضدالتهابی که دارد به درمان قرمزی و حساسیت ناشی از اصلاح کمک می‌کند. همچنین دارای ویتامین C  و K است که جزء ویتامین های مهم برای تسکین درد و خارش بشمار می روند.

برای اینکه بتوانید حساسیت و قرمزی بعد از اصلاح را کاهش دهید به یکی از ۲ صورت زیرعمل کنید :

۱ –  خیار را برش دهید و برش ها را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید سپس برش‌های خنک خیار را بمدت ۱۰ دقیقه روی پوست بمالید. این کار را چند دفعه انجام دهید تا پوست تسکین یابد.

 

۲ –   روش دیگر استفاده از خیار به اینصورت است که نصف یک خیار را پوره کنید و با یک چهارم پیمانه شیر مخلوط کنید. سپس مخلوط را در یخچال بگذارید تا خنک شود. حالا آن را روی پوست بمالید و اجازه دهید بمدت ۱۰ دقیقه بماند و بعد با آب گرم بشویید.این کار را ۲ مرتبه در روز و بمدت ۲ روز انجام دهید تا نتیجه آن را مشاهده کنید.

 

روغن درخت چای برای جوش بعد از اصلاح

استفاده از روغن درخت چای یکی دیگر از روشهای درمان جوش بعد از اصلاح است این روغن دارای خواص ضدباکتری, ضدالتهاب و ضدعفونی کننده است و می‌تواند پوست را سریعا تسکین دهد.

۱ –  ۵ قطره روغن درخت چای را با ۲ قاشق غذاخوری آب مخلوط کرده و به پوست بزنید بعد از ۱۰ دقیقه پوست خود را با آّ ولرم بشویید کافیست این کار را ۲ مرتبه در هفته انجام دهید.

۲ – روش دیگر برای استفاده از روغن درخت چای اینست که ۲ تا ۳ قطره روغن را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده و به پوست بزنید و اجازه دهید بمدت۱۰ الی ۱۵ دقیقه  روی پوست بماند سپس پوست را آب بکشید.

جو دو سر برای جوش بعد از اصلاح

علاوه بر روشهای ذکر شده می توانید برای درمان جوش بعد از اصلاح از جو دوسر نیز استفاده کنید زیرا دارای خاصیت تسکین دهنده و ضدالتهاب است که به کاهش التهاب و سوزش پوست ناشی از اصلاح موهای زائد کمک خواهد کرد.

۱-   برای درست کردن ماسک جودوسر کافیست مقدار مساوی از جو خرد شده و ماست را با هم مخلوط کرده و کمی‌ عسل به آن اضافه کنید.

۲-   حالا مخلوط بدست آمده را به پوست بزنید.

۳ – اجازه دهید ماسک بمدت ۳۰ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

۴-  این درمان را روزانه ۱ یا ۲ مرتبه و به مدت ۲ تا ۳ روز انجام دهی تا نتیجه آن را مشاهده نمایید.

 

دلیل جوش بعد از اصلاح

 

حال که با روشهای طبیعی و خانگی درمان جوش بعد از اصلاح آشنا شدید بد نیست دلیل جوش و حساسیت بعد از اصلاح را نیز بدانید .

هر گونه ضربه و تروما به پوست می‌تواند منجر به التهاب شود. زیرا با اصلاح صورت مو از ریشه کنده می‌شود و می‌تواند در همان قسمت باعث التهاب شود و به شکل جوش بروز پیدا کند. از آنجاییکه پوست افراد به ضربه وارده واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد بنابراین یک ضربه همانند در پوست دو نفر واکنش یکسانی ندارد و این نشاندهنده حساس بودن پوست افراد می‌باشد.

علاوه بر آن در پوست افراد متفاوت میکروبهای مختلفی نیز وجود دارد که فلورای طبیعی پوست می‌باشند و در مواقع طبیعی هیچ مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند ولی در برخی مواقع که پوست به دلایلی آسیب می بیند این میکروبها تزاید پیدا کرده و باعث عفونت در آن ناحیه می‌شوند. میکروبهای خاصی از قبیل استافیلوکوک طلائی در این مواقع بیشتر باعث عفونت می‌گردند.

بنابراین بهتر است قبل از اصلاح پوست صورت را با محلولهای استریل کننده مثل الکل هفتاد درجه تمیز کنید و اگر با این کارهنوز التهاب ایجاد می‌شود از کرمهای ضد التهاب از قبیل هیدروکورتیزون مصرف نمایید.

منبع :  تک رژ

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید