خواص میوه ها در درمان کبد چرب

خواص میوه ها در درمان کبد چرب

کبد چرب بیماری خاموشی است که در شخص بروز می کند و در بیشتر مواقع استفاده از حجم بالای کربوهیدرات ها در وعده های نامنظم زمینه ساز این بیماری می شود.

در این مطلب از سایت myherbal.ir به بررسی خواص میوه ها در درمان کبد چرب پرداخته شده است که به درمان این بیماری به روش طبیعی کمک می کند.

با مصرف میوه های ذکر شده می توانید به صورت طبیعی به درمان کبد چرب بپردازید و از مزایای خواص میوه ها برخوردار شوید که یکی از این مزایا افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری است.

از علایم کبد چرب می توان به ضعف, خستگی و احساس سنگینی و فشار در ناحیه فوقانی و راست شکم اشاره کرد در صورت داشتن این علایم به پزشک مراجعه کنید و در صورت ابتلا به آن از خواص میوه ها در درمان کبد چرب بهره مند شوید.

خواص لیمو در درمان کبد چرب

لیمو یکی از میوه های پرخاصیت است که در کاهش و درمان بیشتر بیماری ها تاثیر دارد و همانطو که می دانید بارزترین خاصیت آن پیشگیری از ابتلا به سرطان است. علاوه بر آن لیمو ترش در درمان کبد چرب نیز موثر است با مصرف آن می توانید از خواص لیمو در درمان کبد چرب برخوردار گردید به این صورت که کافیست ۱ لیوان آب را همراه عصاره ۱ لیمو ترش تازه نوش جان کنید.

خواص لیمو بر درمان کبد چرب

با توجه به اینکه این میوه سرشار از ویتامین C است تاثیر زیادی در هضم و جذب مواد مفید در بدن دارد.

خواص لبو در درمان کبد چرب

یکی دیگر از میوه های مفید و موثر در درمان کبد چرب لبو است این میوه باعث از بین بردن مواد سمی کبد می شود و عملکرد آن را بهتر می کند اگر می خواهید از خواص لبو در درمان کبد چرب بهره مند شوید می توانید به روشهای مختلف آن را مصرف نمایید .

شما می توانید لبو را حلقه کنید بعد با قرار دادن حلقه ها روی بخاری یا شوفاژ آن ها را خشک کنید و بعد پودر کنید و مثل زعفران دم کنید و در غذاها و دسرها استفاده کنید.

خواص لبو بر درمان کبد چرب

هم چنین می توانید از آب لبو برای درمان کبد چرب استفاده کنید نوشیدن آب این میوه علاوه بر تاثیر در کبد از ابتلا به آلزایمر و فراموشی در سنین بالا و درمان سرطان و کم خونی نیز جلوگیری می کند.

خواص توت ها در درمان کبد چرب

توت ها در انواع مختلف شاه توت , توت سفید , توت سیاه و .. از منابع سرشار از آنتی اکسیدان هستند در این میان توت سفید دارای مقادیر زیادی املاح معدنی, تانن, مواد چربی و ویتامین‌های D و C می‌باشد. بنابراین با توجه به اینکه این میوه غنی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان است در ترمیم کبد و دفع چربی از موثر است و به درمان کبد چرب کمک خواهد کرد .

خواص درمانی توت در کبد چرب

افراد مستعد به ابتلا به کبد چرب

از اصلی ترین گروه هایی که احتمال ابتلا به بیماری کبد چرب را دارند افراد چاق و کم تحرک هستند از طرفی دیگر افرادی که فست فود زیاد مصرف می کنند نیز بیشترین آمادگی را برای ابتلا به این بیماری دارند.

علاوه بر موارد فوق براساس نظر برخی از متخصصان مصرف بیش از حد ویتامین A یک عامل محرک برای ابتلا به این بیماری است

بنابراین پیشنهاد می شود با قرار دادن میوه های لیمو , لبو و انواع توت ها در سبد غذایی خود و خانواده از خواص این میوه ها در درمان کبد چرب بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید