خواص عرق نسترن

خواص عرق نسترن

در این مطلب از سایت myherbal.ir  به شرح خواص عرق نسترن می پردازیم در ابتدا توضیحی مختصر از گیاه نسترن را برای علاقمندان به طب سنتی و گیاهان دارویی آورده شده امیدورام این مطلب از سایت برای شما کاربران گرامی مفید واقع شود.

گیاه نسترن درختچه ای است کوچک با ارتفاع ۳ متر , برگ های این گیاه شامل ۵ الی ۷ برگچه هستند که به شکل دندانه دار و بیضی با نوک تیز است گلهای گیاه نیز در سه رنگ سفید , قرمز کمرنگ و سفید مایل به گلی (قرمز کمرنگ ) وجود دارد.

عرق نسترن و خواص درمانی عرق نسترن

طبیعت عرق نسترن نیز گرم است و دارای خواص درمانی اعم از رفع بیخوابی , تسکین درد معده و رفع اسهال , تقویت قلب و اعصاب , درمان ورم کلیه است. هم چنین آرامبخش است و در رفع خستگی تاثیر بسزایی دارد.

دیگر خواص عرق نسترن علاوه بر موارد فوق عبارتند از

  • تصفیه کننده خون
  • ضد اسکوبورت
  • رفع کمبود ویتامین ث

عرق نسترن را می توانید به صورت شربت نیز میل کنید بهترین زمان مصرف آن که به شما پیشنهاد می شود قبل از خواب یا در صبح قبل از طلوع آفتاب است البته شما می توانید قبل از غذا نیز ۱ فنجان میل کنید.

طریقه دیگر مصرف عرق نسترن برای بهرهمندی از خواص آن به شکل شربت است به این صورت که نصف فنجان از آن را با ۱ فنجان آب سرد و کمی عسل مخلوط کنید که حاصل آن شربت می شود و در هر زمان از شبانه روز نوش جان کنید.

خواص عرق نسترن در درمان درد معده

اگر از درد معده رنج می برید مصرف عرق نسترن را به شما پیشنهاد می کنم از نظر درمانگران که در زمینه طب سنتی فعالیت و دانش کافی را دارند نوشیدن ۱ فنجان از آن در روز کمک شایانی در پیشگیری از ابتلا به مشکلات دستگاه گوارش دارد هم چنین تاثیر بسزایی در تسکین درد بیمارانی که از درد معده , کلیه و روده رنج می برند خواهد داشت .

با قرار دادن ۱ فنجان عرق نسترن طبیعی در برنامه غذایی خود می توانید به راحتی از ابتلا به بیماری های گوارشی همچون درد معده و بیماری های کلیوری مثل تشکیل سنگ و بلور در کلیه و کرم روده پیشگیری نمایید و همزمان از دیگر خواص عرق نسترن که در ابتدای مطلب ذکر شد بهره مند شوید.

نحوه خرید عرق نسترن

مای هربال عرق نسترن اصل را عرضه می کند برای خرید کافیست از طریق فرم زیر درخواست نمایید تا با شما تماس گرفته شود و عرق گیاهی مورد نظر برای شما ارسال شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید