خواص درمانی عرق کاسنی

عرق کاسنی - خواص درمانی عرق کاسنی

عرق کاسنی از گذشته در میان ایرانیان جایگاه خاصی داشته خاصیت این عرق سرد است به همین دلیل از بین بردن حرارت ، التهاب بدن ، رنگ پریدگی ، و زردی چهره موثر است . خواص درمانی عرق کاسنی زیاد است که در ادامه مطلب به شرح خواص آن پرداخته شده است.

کاسنی در دو نوع صحرایی (وحشی) و کشت شده توسط کشاورزان وجود دارد عموما کاسنی را با شربت سکنجبین و با کاهو استفاده می کنند. عرق کاسنی سرشار از ویتامین Cاست و در نوع وحشی آن فسفر و آهن گیاهی نیز وجود دارد.

از دیگر خواص درمانی عرق کاسنی می توان به از بین بردن خستگی و رخوت ، تصفیه کننده خون ، شستشو دهنده کبد ، مسکن تب اشاره کرد.

 سایر خواص درمانی عرق کاسنی

عرق کاسنی در التیام امراض کبدی موثر است همانطور که می دانید کبد یکی از اعضای مهم بدن بشمار میرود به طوری که اگر دچار اختلال شود تمام بدن را درگیر خواهد کرد و عوارض آن به سرعت انتشار می کند به دلیل اینکه کبد عضو سم زدای بدن است و ۵۰۰ کارکرد حیاتی در بدن دارد از وضایف کبد می توان به تفکیک مواد مغذی از مواد زاید، سم زدایی، تجزیه مواد شیمیایی، انهدام میکروب ها، تنظیم هورمون‌ها، سوخت و ساز چربی‌ها، پروتئین‌ها و قندها، دفع اوره و .. اشاره کرد در نتیجه همه چیز به کبد مرتبط است بنابراین سلامت کبد بسیار مهم است با مصرف عرق کاسنی از خواص درمانی ان در رابطه با کبد بهره مند می شوید. لازم به ذکر است هرچه این عرق تلخ تر باشد فواید آن بیشتر است.

از دیگر خواص درمانی عرق کاسنی می توان به موارد زیر اشاره کرد

ملین و ادرارآور

رفع یرقان و زردی ناشی از گرمی

رفع سنگ کلیه ، مثانه ، صفرا

برطرف کردن التهاب معده

زیاد کننده اشتها

رفع التهاب بدن و تب های صفراوی با خروج سموم از بدن

ایمنی در برابر بیماری های عفونی

مفید برای بیماران مبتلا به هپاتیت و نقرس

خواص درمانی عرق کاسنی در پوست

از خواص درمانی عرق کاسنی برای پوست نیزمی توان به روشن کردن پوست اشاره کرد زیرا با مصرف ان کبد تقویت خواهد شد و در نتیجه پوست نیز روشن می شود هم چنین جوش های ناشی از مصرف مواد غذایی با طبع گرم را برطرف می کند از دیگر خواص درمانی عرق کاسنی در پوست می توان به التیام اگزما و رفع رسوبات اداری اشاره کرد.

به غیر از خواص درمانی عرق کاسنی در پوست می توان به موارد دیگر هم چون افزایش نیروی جنسی آقایان ، درمان فشار خون ، درمان ضعف اعصاب ، رفع عطش ، تقویت معده ، کبد و کلیه اشاره کرد.

اما مصرف زیاد این عرق دارای مضراتی است که در ادامه ذکر شده است

مضرات عرق کاسنی

از جمله مضرات عرق کاسنی که در مصرف بلندمدت پدیدار می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد

تخریب عروق شبکیه می‌شود

افت فشار خون و افزایش ترشحات صفرا
و با توجه به این که مصرف فرآورده های کاسنی موجب انقباض عضلات رحمی می‌شود، مصرف عرق کاسنی در بارداری احتمال زایمان زودرس را تقویت می‌کند.

نحوه خرید عرق کاسنی

مای هربال عرق کاسنی اصل را عرضه می کند برای خرید کافیست از طریق فرم زیر درخواست نمایید تا با شما تماس گرفته شود و عرق گیاهی مورد نظر برای شما ارسال شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید