خواص درمانی عرق زیره

خواص درمانی عرق زیره

زیره گیاهی بوته ای و علفی است که ارتفاع آن حداکثر نیم متر است ساقه آن راست است و ریشه ای بلند و باریک به رنگ سفید دارد طبیعت این گیاه گرم است در این مطلب از سایت myherbal.ir در بخش عرقیات گیاهی خواص درمانی عرق زیره را ذکر می کنیم که امیدورام مفید باشد.

امروزه با مصرف غذاهای چرب و فست فودها چاقی و اضافه وزن در افراد اعم از کودکان , جوانان و بزرگسالان بیشتر مشاهده می شود البته علاوه بر داشتن رژیم غذایی نامناسب ورزش نکردن یکی دیگر از عوامل چاقی نیز است . روشهای مختلفی اعم از مصرف داروهای شیمیایی , مراجعه به پزشک تغذیه و داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن برای کاهش وزن و لاغری وجود دارد در این مطلب قصد دارم روش گیاهی و سنتی لاغری و کاهش وزن را برای شما بازگو کنم .

عرق زیره دارای خواص درمانی برای کاهش وزن و لاغری است و روشی طبیعی و سنتی محسوب می شود که به شما کمک می کند تا اندام دلخواه خود را داشته باشید. مصرف این عرق باعث رفع اشتهای کاذب می شود و در از بین بردن چربی های زیرپوستی مفید است بنابراین با خاصیت چربی سوزی که دارد باعث لاغری در فرد می شود.

از دیگر خواص درمانی عرق زیره مقوی اعصاب و معده است در هضم غذا کمک می کند و نیرو دهنده نیز است هم چنین باعث افزایش شیر مادران نیز خواهد شد و در رفع سردی نیز کمک خواهد کرد.

درمان کم خونی , کاهش چربی خون , درمان اختلالات قاعدگی و دفع تنگی نفس از دیگر خواص درمانی عرق زیره به شمار می رود.

میزان مصرف عرق زیره

با توجه به خواص درمانی عرق زیره لازم است تا میزان مصرف آن در بزرگسالان و کودکان طبق دستور زیر رعایت شود .

میزان مصرف برای بزرگسالان به این صورت است که روزی ۳ بار نصف استکان عرق زیره را در کمی آب حل کرده و قبل از غذا میل کنید.

برای کودکان نیز میزان مصرف آن روزی ۳ بار ۳ قاشق غذاخوری عرق زیره را در کمی آب حل کرده و قبل از غذا مصرف شود.

نکات و مضرات  مصرف عرق زیره

با توجه به اینکه عرق زیره دارای خواص درمانی مفیدی است اما لازم است زنان باردار و کودکان زیر ۷ سال و افراد مبتلا به بیماری های کلیوی ، کبدی و تنفسی در مصرف آن احتیاط و با پزشک مشورت نمایند.

مصرف عرق زیره را در کودکان خودسرانه شروع نکنید .

از مضرات عرق زیره می توان گفت در برخی باعث اسهال و در بعضی از افراد یبوست ایجاد می کند و مصرف بیش از اندازه آن به دلیل داشتن طبیعت گرم این گیاه در فرد باعث ایجاد کهیر می شود.

همچنین مصرف زیاد آن ترشح تیروئید را افزایش می دهد و باعث لاغری و زردی چهره می شود.

نحوه خرید عرق زیره

مای هربال عرق زیره اصل را عرضه می کند برای خرید کافیست از طریق فرم زیر درخواست نمایید تا با شما تماس گرفته شود و عرق گیاهی مورد نظر برای شما ارسال شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید