خواص بی نظیر سرکه نارگیل

خواص سرکه نارگیل , سرکه نارگیل

سرکه نارگیل عمدتا در کشورهای جنوب شرق آسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و از لحاظ سطح تخمیر شبیه سرکه‌های دیگر است. در این مطلب خواص سرکه نارگیل را می خوانید با مای هربال همراه باشید.

این سرکه یک خوراکی فوق العاده است به دلیل اینکه کم کالری و کم کربوهیدرات است, دارای شاخص قند خون پایینی است در نتیجه باعث افزایش سطح قند خون نخواهد شد. مواد آلی و پتاسیم موجود در سرکه نارگیل کمک می کند تا بتوانید سطح قند خون خود را کنترل کنید.

از ویژگی‌های مهم آن طعم و مزه اش است که با سرکه‌های دیگر تفاوت دارد. مخلوط سرکه نارگیل با ۱ قاشق غذاخوری آب گرم تاثیر بسزایی در سم‌زدایی بدن دارد. شما می توانید از این مخلوط به همراه سالاد نیز استفاه کنید.

خوب است بدانید سرکه نارگیل به اندازه سرکه سیب مفید است و منبع خوبی از مواد معدنی و ویتامینھا است.

از جمله خواص سرکه نارگیل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

این محصول از راه تخمیر به دست می‌آید بنابراین منبع طبیعی پروبیوتیکھا محسوب می‌شود. پروبیوتیکھا باعث ‏تعادل باکتریھای خوب روده شده  و به سلامتی کمک می کند.‏

از جمله مواد مغذی مفید سرکه نارگیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این محصول به دلیل داشتن پتاسیم باعث حفظ تعادل الکترولیتھای بدن می شود و فشار خون و فراوری قند را کنترل می‌کند.

‏اسید آسکوبیک یا ویتامین ‏C‏ موجود در سرکه نارگیل یک آنتی اکسیدان مهم است.

علاوه بر آن این محصول دارای ویتامینھای گروه ‏B‏ به خصوص ویتامین ‏B2‎‏ ‏یا ریبوفلاوین است که به تولید انرژی در بدن و عملکرد درون سلولی و متابولیسم کمک می کند.

سرکه نارگیل حاوی اسیدآمینه‌هایی است که در غذاهای گیاهی یافت نمی‌شوند. اسیدھای آمینه علاوه بر ‏اھمیت کلیدی که در بسیاری از فعالیتھای بدن دارند, نقش بسیار مھمی نیز در سلامتی سیستم ایمنی بدن ایفا ‏می‌کنند و این از دیگر خواص سرکه نارگیل است.‏

به یاد داشته باشید قبل از اینکه از این محصول به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود استفاده کنید با پزشک ‏مشورت نمایید بخصوص اگر از داروھای کاھنده فشار خون استفاده می‌کنید.‏

نکته ای که باید به آن توجه کنید اینست که این محصول همانند سرکه سیب اسیدی است و نمی‌توان آن را به صورت خالص مصرف کرد زیرا ممکن است که ‏به مری آسیب برساند. بنابراین لازم است که با کمی خردل یا ‏روغن مخلوط شود و در سالاد استفاده شود یا با آب و عسل رقیق شود و به عنوان نوشیدنی سم زدا صبح ها مصرف شود.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید