توصیه های مهم برای اسکراب پوست

  • بازدید:658
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
توصیه های مهم برای اسکراب پوست

همانطور که میدانید اسکراب برای پوست مفید است و باعث پاکسازی پوست از سلول های مرده میشود و به داشتن پوستی صاف و زیبا کمک موثری می کند اما لازم است در زمان استفاده از لایه بردار به مواردی توجه کنید و آنها را رعایت کنید .

با توجه به اینکه اسکراب برای پوست خوب است اما نباید زیاد از آن استفاده کنید اولین توصیه برای اسکراب پوست هفته ای ۱ الی ۲ مرتبه است در این بخش از ماسک ها شما را با روشهای درست اسکراب اشنا خواهیم کرد برای اینکه بدانید چگونه پوست خود را لایه برداری کنید با مای هربال همراه باشید.

اسکراب پوست مناسب تهیه کنید

 

از آنجاییکه اسکراب های پوست تنوع زیادی دارند و شما می توانید محصولات متنوعی در این زمینه را از فروشگاهها تهیه کنید لازم است بدانید چه نوعی از آن را نیاز دارید  شما فقط دو نوع اسکراب نیاز دارید: یکی برای صورتتان و یکی برای کل بدنتان. بهترین جایی که می توانید اسکراب مناسب پوست را تهیه کنید داروخانه است.

قبل از اسکراب پوست را مرطوب کنید

بعد از تهیه اسکراب لازم است بدانید چگونه از آن استفاده کنید قبل از استفاده صورتتان را خیس کنید با این کاربه ترکیبات موجود در اسکراب اجازه می دهید که با پوست صورت و بدن تماس برقرار کنند در نتیجه باعث لطافت و نرمی پوستتان می شود.

 

اسکراب را دورانی روی پوست ماساژ دهید

نحوه استفاده از اسکراب پوست ماساژ آن بصورت دورانی است اینکار را با ماساژهای دورانی کوچک روی پوست شروع کنید و همه نواحی پوست را ماساژ دهید به این ترتیب بدنتان را نیز خیلی آرام و یکنواخت ماساژ می دهید که برای صورت و بدن فوق العاده مفید است. اسکراب را از صورت شروع کنید و بعد کم کم همه بدن (زانوها و آرنجها و …) را اسکراب بزنید .

حواستان به کل نقاطی که اسکراب می کنید باشد

در زمان اسکراب پوست نقاط حساس بدن مانند سینه ها و بایین تنه و گردن و صورت را آرامتر ماساژ دهید و فشار بیشتری بر روی پوست زانوها, آرنجها و پاها وارد کنید زیرا پوست این نقاط کلفت تر می باشند.

 

هنگام اسکراب از لیفه استفاده کنید

 

توصیه دیگر برای اسکراب اینست که در قسمت هایی که پوستتان بسیار ضخیم و کلفت است از لیفه استفاده کنید و اسکراب را همراه لیفه روی پوست ماساژ دهید تا نتیجه بهتری داشته باشد. با توجه به اینکه لیفه شبیه اسفنج است اما بافت آن ضخیم تر از اسفنج  است و برخلاف استفنج زمانی که خیس است نرم نمی شود. لیفه را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

 

چگونه اسکراب را بشویید

 

بعد از اینکه اسکراب کل بدن را انجام دادید اجازه ندهید بمدت طولانی روی پوست بماند در غیر این صورت پوست خشک و دچار خارش می شود که با بروز آن هیچ لوسیونی به شما کمک نخواهد کرد. توصیه ما به شما اینست  که بدنتان را داخل حمام بشویید. اول سریع بدنتان را با آب گرم بشویید و سپس زیر آب سرد بروید تا همه منافذ پوستتان بسته شوند.

 

بعد از اسکراب از لوسیون استفاده کنید

 

بعد از اسکراب پوست, مقدار زیادی لوسیون را روی پوست بمالید. از کرم صورت روی صورت و گردنتان استفاده کنید. لازم است لوسیون را مستقیما بعد از اسکراب استفاده کنید. به این طریق صورتتان مرطوب شده و دچار خشکی نمی شود.

طرزتهیه اسکراب لب و اسکراب های دیگر اعم از اسکراب شکر , اسکراب لیمو و … را می توانید از بخش ماسک ها بخوانید.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید