تقویت ناخن ها با گیاهان دارویی

تقویت ناخن ها با گیاهان دارویی

ناخن ها در شرایط ایده آل جذاب هستند همه از داشتن ناخن های سالم و زیبا لذت می برند برای داشتن ناخن هایی زیبا لازم است نکاتی را رعایت کنید و با آگاهی از اصول اولیه مراقبت از ناخن ها و رعایت آنها بدون صرف هزینه زیاد ناخن هایی سالم و زیبا داشته باشید.

تقویت ناخن ها با گیاهان دارویی یکی از روشهای کم هزینه و سالم است که به شما در داشتن دست هایی زیبا کمک می کند برای اگاهی از گیاهان دارویی مفید در این زمینه با مای هربال همراه باشید و ما را از نظرات خود آگاه کنید.

تاثیر روغن های گیاهی در تقویت ناخن ها

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد برای داشتن ناخن های سالم و زیبا لازم است نکاتی را بدانید و به آنها عمل کنید.

ناخن ها همانند سایر اعضای بدن , لازم است به اندازه لازم منابع پروتئین, مواد معدنی و ویتامین ها را دریافت نمایند.  زمانی که بدن مواد پروتئینی و معدنی را به اندازه کافی دریافت نکند یکی از نشانه های آن شکستن ناخن ها است بنابراین برای جلوگیری از شکستن ناخن ها کافیست مواد غذایی لازم که سرشار از ویتامین و مواد پروتئینی است را مصرف نمایید.

یکی دیگر از نکات تقویت ناخن ها با گیاهان دارویی هستند برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن ها مخصوصا در زمستان میتوانید از انواع روغن های گیاهی استفاده کنید تا به تقویت و زیبایی بیشتر ناخن های خود کمک کنید.

 

تاثیر روغن های گیاهی در تقویت ناخن ها در جلوگیری از شکسته شدن ناخن و تقویت آنها بسیار است شما برای این منظور می توانید از روغن های زیتون , نارگیل و هسته انگور استفاده کنید .

برای جلوگیری از ترک خوردن ناخن هایتان و تقویت آنها کافیست نصف فنجان از یکی از روغن های گیاهی ذکر شده را در ظرف مناسبی بریزید و ناخن های خود را به مدت ۲۰ دقیقه در ظرف قرار دهید تا کاملا به روغن آغشته و مرطوب شوند بعد از ۲۰ دقیقه دست خود را از ظرف بیرون بیاورید و روغن را  دور تا دور بافت نرم ناخن با انگشت پخش کنید و به صورت دورانی ماساژ دهید و بعد روغن اضافی را پاک کنید با این کار پوست اطراف ناخن هایتان نرم خواهد شد.

با انجام این کار در هفته از تاثیر روغن های گیاهی در تقویت ناخن ها شگفت زده خواهید شد.

 

روش دیگر برای تقویت و زیبایی ناخن ها مخلوط روغن با آبلیمو است برای این منظور لازم است هر شب ۱ قاشق آبلیمو را با ۳ قاشق روغن گیاهی (نارگیل یا زیتون یا هسته انگور) مخلوط کنید و به مدت  ۵ دقیقه دست خود را در محلول قرار دهید بعد دستکش نخی بپوشید به این ترتیب بافت دستان شما در طول شب با روغن نرم و لطیف می شود.

 

امیدورام این مطلب با عنوان تقویت ناخن ها با گیاهان دارویی از سایت myherbal.ir برای شما مفید واقع شده باشد.

 

منبع- زیبا زن

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید