اسکراب لب خانگی

  • بازدید:834
  • دسته: ماسک ها
  • به این مطلب امتیاز دهید
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
اسکراب لب خانگی

خشکی و پوسته پوسته شدن لب یکی از مشکلاتی است که اکثر خانم ها با آن مواجه شده اند از آنجاییکه پوست لب دارای خصوصیات منحصر بفردی است و برخلاف پوست خارجی ترین لایه لب بسیار نازک است و در بعضی از افراد این لایه وجود ندارد بنابراین رطوبت سریع از سطح لب تبخیر میشود در نتیجه خشکی و ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن لب را بهمراه دارد.  از عوامل دیگر در خشک شدن پوست لب و پوسته شدن آن می توان استفاده از برخی غذاها , لوازم آرایش و در معرض قرار گرفتن سرما و آفتاب را نیز نام برد. در این مطلب از بخش زیبایی و ماسک ها به شما اموزش خواهیم داد که برای داشتن لب های نرم و شاداب به روشهای آسان و کم هزینه در منزل اسکراب لب درست کنید با مای هربال همراه باشید.

اسکراب لب خانگی و درمان ترک خوردگی

در این قسمت برای بهبود خشکی لب , پوسته پوسته شدن آن و درمان ترک خوردگی لب چند اسکراب لب خانگی را آموزش می دهیم که امیدوارم مورد توجه کاربران مای هربال قرار بگیرد.

روش اول : در این نوع از اسکراب  به مواد زیر نیاز داریم که عبارتند از :

قرص آسپرین ۴ عدد

شکر قهوه ای  ۲ قاشق چایخوری

عسل  ۲  قاشق چایخوری

روغن زیتون  ۱ قاشق چایخوری

کپسول ویتامین E ۱ عدد

برای درست کردن اسکراب لب ابتدا در یک ظرف تمیز آسپرین ها را بریزید و بعد چند قطره آب به آن اضافه کنید و بگذارید چند ثانیه در آب بماند سپس با کمی فشار قاشق قرص ها را در آّب حل کنید حالا عسل و روغن زیتون و شکر و ویتامین E را اضافه و مواد را خوب باهم مخلوط کنید اسکراب شما آماده است با انگشت مواد را به مدت ۱ الی ۲ دقیقه به صورت دورانی روی لب خود بمالید و سپس با آب گرم بشوییدد.

در صورتیکه اسکراب لب خیلی خشک شد می توانید مقدار روغن زیتون را بیشتر و چنانچه خیلی مرطوب و رقیق شد میتوانید کمی بیشترشکراضافه کنید.

مدت نگهداری اسکراب در یخچال ۲ هفته است ؛ ترکیب ذکر شده به دلیل داشتن روغن زیتون و عسل حاوی آنتی اکسیدان است که باعث مرطوب شدن پوست می شود خاصیت پاک کنندگی نیز دارد و برای تغذیه پوست لب کاملا مناسب است.

اسکراب لب با روغن زیتون وشکر

روش دیگر درست کردن اسکراب لب استفاده از ترکیب روغن زیتون و شکر است که از جمله روشهای ساده و ارزان است کافیست مقدار کمی روغن زیتون و شکر را ترکیب و بعد روی لب بمالید و پس از ۲ دقیقه بشویید و سپس با چرب کننده مخصوص لب را چرب کنید.

 

اسکراب لب با عسل و شکر

اگر روغن زیتون در دسترس ندارید می توانید مقداری عسل و شکر را با هم ترکیب کرده و روی لب بمالید.

اسکراب لب خانگی با جوش شیرین

روش دیگر برای درمان ترک خوردگی لب و داشتن لب هایی نرم و سالم استفاده از اسکراب لب خانگی با جوش شیرین است کافیست جوش شیرین و آب را با هم ترکیب کرده و سپس با یک مسواک نرم و نو روی لب هابزنید. و بعد از چند دقیقه بشویید و با چرب کننده ی لب چرب کنید.

 

اسکراب لب خانگی با گلیسیرین و گلاب

 

در صورتیکه موفق به استفاده از ترکیب های ذکر شده نشدید می توانید از گلاب استفاده کنید. مقداری گلیسیرین را با گلاب مخلوط و شب روی لب ها بمالید و اجازه دهید تا صبح بماند تا اثر آن را ببینید.

مطالب مرتبط

نظر خود را در رابطه با این مطلب بیان کنید